Opublikowany przez: monika.g 2019-12-31 14:16:00
Autor zdjęcia/źródło: Jak zrobić slime? DIY @ Jamie Harrington z Pixabay
Zastanawiasz się jak zrobić slime, żeby był on bezpieczny dla dzieci i nie zawierał szkodliwych substancji obecnych w gotowych sklepowych produktach? Mamy dla Ciebie prosty przepis na slime DIY. Dzięki temu już samo robienie domowego gluta będzie świetną zabawą dla maluchów.
Slime to elastyczna, plastyczna masa do zabawy dla dzieci, ale nie dla wszystkich. Zabawka ta z pewnością nie nadaje się dla małych dzieci poniżej 3. roku życia. Takie maluchy mogą ją wkładać do buzi, co jest absolutnie niewskazane. Przed zabawą sprawdź również czy dziecko nie ma uczulenia na któryś ze składników slime. Po zabawie zabawą maluch zawsze powinien umyć ręce.
Nazwa slime to angielskie słowo oznaczające śliski, lepki, pokryty śluzem. Odnosi się ona do jego konsystencji, która jest lepka i wilgotna. Po polsku często slime nazywany jest glutkiem lub glutem.
Uwaga! W sieci znajdziesz wiele różnych przepisów na slime, ale nie wykorzystuj tych, które jako składnik podają boraks. Jest to związek chemiczny przyspieszający gojenie ran, używa się go również jako detergentu oraz konserwantu. Jednak w kontakcie ze skórą lub śluzówkami jest toksyczny!
Przygotuj również małą i dużą miseczkę, silikonową łopatkę oraz łyżeczkę.
Dzieci mogą bawić się zabawką na różne sposoby: ugniatać ją, rozciągać, wałkować, tworzyć kształty czy robić bańki wbijając w masę słomkę i dmuchając w nią, aż powstaną duże bańki.
Własnoręczne wykonanie slime uczy dzieci cierpliwości i dokładności w odmierzaniu składników i odpowiednim łączeniu ich ze sobą. Maluch musi się wyciszyć i skupić podczas całego procesu wykonywania zabawki, a sama zabawa slime’em pobudza wyobraźnię, uczy kreatywności. Slime jest również zabawką sensoryczną, ponieważ rozwija zmysł dotyku i wzroku. Mimo, że dla rodziców jest to zwykły glut, dzieci potrafią bawić się nim godzinami wymyślając co chwila nowe jego zastosowania. Warto więc zrobić go z dzieckiem w domu i cieszyć się nie tylko samą zabawką, ale też wspólnym czasem spędzonym na jej wykonaniu.
CZYTAJ TEŻ:
Piasek kinetyczny – PRZEPIS>>
Pokaż wszystkie artykuły tego autora
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.