Artykuł promocyjny Opublikowany przez: monika.g 2014-12-15 12:36:20
Kiedy atakuje infekcja?
Wśród przyczyn zapalenia jako jedną z najistotniejszych możemy wymienić… niewystarczającą wiedzę na temat swojego ciała. Warto pamiętać, że w pochwie powinien występować odczyn kwaśny, czyli pH mieszczące się mniej więcej w granicach 3,6 – 4,5. Za utrzymanie odczynu na właściwym poziomie odpowiedzialne są pałeczki kwasu mlekowego. Kwaśne pH sprawia, że bakterie chorobotwórcze giną. Jeśli jednak równowaga zostanie zachwiana, szkodliwe drobnoustroje mnożą się, co prowadzi do wystąpienia stanów zapalnych. Dlatego podstawą zapobiegania infekcjom jest utrzymanie właściwego pH okolic intymnych.
By powstrzymać zapalenie – proste zmiany drobnych nawyków
Aby ochronić się przed stanem zapalnym, należy przestrzegać kilku zasad. Ważną rolę odgrywa właściwa higiena intymna. Podstawowym błędem jest podmywanie się z użyciem zwykłego mydła, które prowadzi do wytworzenia się w pochwie środowiska zasadowego. Spośród dostępnych na rynku preparatów najlepiej wybrać bezbarwny, bezzapachowy, o kwaśnym lub neutralnym pH. Sposób mycia okolic intymnych również jest istotny i powinien przebiegać w kierunku od przodu do tyłu. Podmywanie się kilka razy dziennie jest jednak błędem, gdyż zaburza naturalną mikroflorę. Jedynie w czasie menstruacji warto zadbać o higienę częściej niż w inne dni.
Na co dzień lepiej zrezygnować z wkładek higienicznych, które mogą podrażniać strefy intymne. Tym bardziej, jeśli są one barwione lub perfumowane.
Kolejną kwestią jest wybór bielizny. Stringi sprzyjają przemieszczaniu się bakterii, a sztuczne materiały nie pozwalają skórze oddychać. Na co dzień lepiej więc wybrać przewiewną, bawełnianą odzież spodnią.
Panie często zapominają, jak ważną rolę odgrywają regularne wizyty u ginekologa i robienie cytologii. To krótkie i bezpłatne badanie wykrywa wszelkie infekcje bakteryjne i grzybicze – tylko znając dokładny stan Twojego zdrowia, ginekolog będzie mógł dobrać właściwą kurację.
Profilaktyka łatwa i bezpieczna
Ważnym elementem w zapobieganiu infekcjom, w tym grzybicy, jest stosowanie probiotyków. Można je znaleźć w różnej postaci – jako środki przyjmowane doustnie lub leki dopochwowe, na przykład Lactovaginal, dostępny bez recepty i niwelujący takie objawy stanu zapalnego jak swędzenie czy nieprawidłowa wydzielina. Probiotyki są wyselekcjonowanymi kulturami bakteryjnymi, przede wszystkim bakterii kwasu mlekowego Lactobacillus. Dzięki nim rozwój chorobotwórczych mikroorganizmów zostaje zatrzymany, a nieprawidłowe pH pochwy wraca do normy. Probiotyki sprawdzają się zarówno w leczeniu, jak i zapobieganiu nieprzyjemnym infekcjom. Dzięki nim możesz zadbać o siebie w nieuciążliwy, nowoczesny i bezpieczny sposób.
94.221.*.* 2015.01.21 14:28
Nie trzepac sie z byle kim.
feminamed 2015.01.03 14:54
Jestem lekarzem ginekologiem. Stanowczo odradzam stosowanie płynów do higieny intymnej; wywołują przewlekły stan zapalny i wtórne zakażenia grzybicze i bakteryjne. Najlepsze jest mydło dla dzieci; ponadto drożdżaki "boją się" mydła glicerynowego.
217.99.*.* 2014.12.29 12:06
Kobiet zawsze mają pod górkę, mamy okres, rodzimy dzieci i łapiemy infekcje intymne. Kiedyś często męczyłam się z grzybicą, nawet 2-3 razy w roku. Oprócz leczenia nie stosowałam nic więcej aż do czasu kiedy koleżanka poleciłam mi lactovaginal, o którym mowa jest również w artykule. Musiałam mieć zaburzoną równowagę mikrobiologiczną dlatego tak wszystko łapałam, 7-dniowa kuracja którą powtarzałam po okresie przez 3 miesiące pomogła.
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.