Artykuł promocyjny Opublikowany przez: monika.g
Autor zdjęcia/źródło: Philips Avent
Dla rodziców zdrowie i bezpieczeństwo dziecka są najważniejsze. Myśląc o bezpieczeństwie malca podczas snu rodzice chcą uniknąć największego zagrożenia jakim jest SIDS, czyli zespół nagłej śmierci łóżeczkowej. Dotyczy on dzieci w wieku od 1. miesiąca do 1. roku życia. Przyczyny jego występowania nie są do końca wyjaśnione, ale wiążą się one głównie z uduszeniem się dziecka na skutek zadławienia lub braku dostępu powietrza. Noworodki w czasie snu mogą zapomnieć o oddychaniu i nie złapać kolejnego wdechu lub przycisnąć główkę do znajdującej się w pobliżu maskotki czy kołderki blokując sobie w ten sposób dostęp powietrza.
Usypianie dziecka – jak ułatwić niemowlakowi zasypianie? ZOBACZ>>
Będąc świadomym takiego zagrożenia rodzice często panikują i gdy dziecko już spokojnie śpi zamiast również odpocząć czuwają nad malcem co kilka minut nasłuchując czy prawidłowo oddycha. Skutkuje to przemęczeniem i rozdrażnieniem, a czasem również wybudzeniem malca ze spokojnego snu, a przecież szczęśliwy rodzic to szczęśliwe dziecko i na odwrót. Zastosuj więc te zasady, aby zapewnić bezpieczny i spokojny sen zarówno maluszkowi, jak i sobie. Cała rodzina na tym skorzysta.
W łóżeczku dziecka powinien znajdować się dokładnie dopasowany do jego wielkości twardy materac, aby dziecko leżało na nim stabilnie i się w niego nie zapadało. Na materac załóż prześcieradło z gumką, które będzie dobrze przylegało do materaca. Nie wkładaj do łóżeczka poduszek, zabawek, pluszaków i innych przedmiotów. Nie są one do niczego dziecku potrzebne, a jedynie stwarzają zagrożenie dla maluszka, który może się w nie wtulić buzią i zablokować sobie w ten sposób dostęp tlenu. Do przykrycia używaj śpiworków lub lekkich, małych kołderek. Nie stosuj też osłon na szczebelki, ponieważ zaburzają one cyrkulację powietrza w łóżeczku, malec może się w nie również zaplątać lub zbyt mocno wtulić.
Najbezpieczniejsza pozycja do snu dla dziecka to na pleckach. Odkładając malca do łóżeczka pamiętaj więc, aby nie kłaść go na boku ani tym bardziej na brzuszku.
Przed snem wietrz sypialnię, aby powietrze było zawsze czyste i świeże oraz odpowiednio nawilżone, a temperatura nie za wysoka (powinna wynosić ok. 18-20 st. C.). W sezonie grzewczym nie stawiaj łóżeczka malca zbyt blisko kaloryfera i używaj nawilżaczy powietrza.
Według zaleceń ekspertów dziecko do 6. miesiąca życia powinno spać w sypialni rodziców jak najbliżej ich łóżka, ale w swoim łóżeczku. Dzięki temu rodzice nie będą musieli daleko chodzić, gdy malec obudzi się w środku nocy. Maluszek będzie też bezpieczny w odizolowanej przestrzeni łóżeczka, ponieważ śpiąc z rodzicami istnieje ryzyko, że może zostać przygnieciony.
Jeśli jednak zdarzy się sytuacja, że będziecie spać razem z dzieckiem (a wcześniej czy później z pewnością tak będzie) zachowajcie kilka zasad bezpieczeństwa. Maluszek najlepiej i najbezpieczniej czuje się przy mamie i tacie, zwłaszcza gdy jest karmiony piersią, nic więc dziwnego, że z Wami będzie mu się spało najlepiej. Pamiętajcie tylko, aby nie brać dziecka do swojego łóżka, gdy któreś z Was jest przemęczone. W bardzo głębokim śnie możecie nie być wystarczająco czujni, aby pamiętać o śpiącym z Wami maluszku. Nie śpijcie razem z dzieckiem również wtedy, gdy któreś z Was pali papierosy, jest pod wpływem alkoholu (nawet niewielkiej ilości), bierze silnie działające leki lub zwykle śpi bardzo niespokojnie.
Niezbędnik młodego rodzica: TOP 4 akcesoria niezbędne każdemu rodzicowi! ZOBACZ>>
W nocy jesteś z maluszkiem cały czas, ale co w sytuacji, gdy podczas jego dziennej drzemki musisz zrobić obiad w kuchni lub wywiesić pranie na balkonie czy podwórku? Wtedy z pomocą przychodzi elektroniczna niania np. Philips Avent DECT SCD 731/52. Dzięki niej będziesz zawsze blisko swojego dziecka mimo przebywania w innym pomieszczeniu niż to, w którym śpi malec. Nadajnik ustaw przy łóżeczku malca, a odbiornik noś zawsze przy sobie.
Krystalicznie czysty dźwięk i czuły mikrofon elektronicznej niani zapewnią Ci dokładne monitorowanie maluszka w czasie snu. Usłyszysz nawet śmiech przez sen lub poruszanie się malca. Czułość mikrofonu możesz indywidualnie dostosować do swoich preferencji. Za pomocą jednego przycisku uruchomisz w odbiorniku tryb nocny, który przyciemnia światła i wyświetlacz oraz wycisza dźwięk, a zamiast niego włącza wibracje. Lampki poziomu hałasu informują Cię o natężeniu dźwięku w pokoju dziecka nawet przy wyciszonym odbiorniku. Wszystkie powiadomienia i ostrzeżenia możesz dostosować indywidualnie.
Maluszek będzie spokojniej zasypiał przy ciepłym i łagodnym świetle wbudowanej lampki nocnej oraz melodii kołysanek, które można włączyć również na odległość za pomocą odbiornika niani. Możesz także włączyć zdalnie z poziomu odbiornika lub nadajnika tryb wyświetlania gwiazdek na ścianach w pokoju Jeśli dziecko się obudzi, a Ty będziesz za daleko, żeby od razu do niego pójść uspokoisz je dźwiękiem swojego głosu. Niania posiada funkcję dwukierunkowej komunikacji, co daje możliwość rozmawiania z dzieckiem lub śpiewania mu kołysanek na odległość.
Dzięki wbudowanemu czujnikowi temperatury za pomocą niani możesz również sprawdzać czy w pokoju maluszka nie jest za ciepło lub za zimno. Odpowiednie ostrzeżenia powiadomią Cię o wszelkich nieprawidłowościach.
Niania ma bardzo duży zasięg, który w pomieszczeniu wynosi 50 m, a na zewnątrz nawet do 330 m. Posiada również wskaźnik połączenia, który powiadomi Cię o utracie sygnału z nadajnika, jeśli wyjdziesz poza jego zasięg. Wytrzymała bateria działająca w energooszczędnym trybie Smart ECO gwarantuje całonocne monitorowanie dziecka bez konieczności ładowania odbiornika nawet do 18 godzin. Masz więc pewność, że Twój maluszek jest cały czas bezpieczny.
Dostosowując odpowiednio łóżeczko i całą przestrzeń wokół dziecka oraz będąc przy malcu cały czas, nawet na odległość dzięki elektronicznej niani zapewnisz maluszkowi bezpieczny sen, a dzięki temu Ty również wyśpisz się spokojnie.
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.