Artykuł promocyjny Opublikowany przez: monika.g
Autor zdjęcia/źródło: Philips Avent
Sen jest bardzo ważny dla prawidłowego rozwoju maluszka. To właśnie w czasie snu rośnie, ponieważ w organizmie w stanie spoczynku wytwarzany jest hormon wzrostu. Natomiast w mózgu dziecka zapisują się i utrwalają zdobyte w czasie aktywności umiejętności. Dzięki temu wypoczęte dziecko chętnie korzysta z pozyskanych umiejętności i zyskuje nowe.
Sen dziecka jest zupełnie inny niż sen dorosłego. W większości składa się on z fazy REM, czyli snu aktywnego (zwanego też fazą szybkich ruchów gałek ocznych). Jest to faza snu płytkiego, a przeplatana jest mniej więcej co godzinę fazą snu NREM, czyli snu głębokiego. Gdy dziecko przechodzi z fazy snu NREM do fazy snu REM następuje krótkie wybudzenie. Dorosły człowiek często nawet nie pamięta, że się przebudzał, bo szybko zasypia z powrotem.
Niemowlęta i małe dzieci nie potrafią się jednak same uspokajać i często właśnie w tym czasie budzą się nawet wtedy, gdy jeszcze nie są wyspane.
Stąd właśnie biorą się nocne pobudki malca oraz krótkie drzemki w ciągu dnia. Aby przespać noc dziecko musi nauczyć się samodzielnie przechodzić przez fazy snu bez wybudzania.
Usypianie dziecka – jak ułatwić niemowlakowi zasypianie? ZOBACZ>>
Im młodsze dziecko, tym więcej snu potrzebuje. Noworodki przesypiają większość doby, podczas gdy dzieci 2 letnie mogą już spać dużo krócej.
1-2 miesiąc – 16-18 godzin
3-5 miesiąc – 15 godzin
6-9 miesiąc – 14 godzin
12 miesiąc – 13 godzin
2 letnie dziecko – 10-12 godzin
Niezależnie jednak od wytycznych każde dziecko jest inne i potrzebuje innej ilości snu, aby odpowiednio wypocząć. Sen dziecka zależy również od fazy rozwoju, temperamentu malca, jego wrażliwości oraz apetytu. Dziecko budzi się bowiem nie tylko wtedy, gdy się wyśpi, ale również z powodu głodu, mokrej pieluszki lub za niskiej czy za wysokiej temperatury w pomieszczeniu.
Eksperci zalecają, aby dziecko do 6 miesiąca życia spało w tym samym pomieszczeniu co rodzice. Dzięki temu w czasie snu rodzic ma dziecko pod stałą kontrolą. Jednak w ciągu dnia często nie jest możliwe, aby rodzic cały czas czuwał przy śpiącym maluszku. Gdy dziecko śpi zapewne chcesz nadrobić wszelkie domowe obowiązki lub po prostu chwilę odpocząć, jednak martwisz się czy usłyszysz płacz malca z innego pomieszczenia. Dlatego zamiast skupić się na wykonywanej czynności co chwilę biegasz i nasłuchujesz czy maluszek przypadkiem się nie obudził. Rozwiązaniem tego problemu jest Philips Avent elektroniczna niania DECT SCD 731/52. Dzięki niej możesz stale kontrolować sen swojego dziecka bez konieczności przebywania z malcem w tym samym pomieszczeniu. Możesz więc spokojnie zająć się przygotowaniem obiadu czy relaksowaniem się w kąpieli, podczas gdy Twój maluszek smacznie śpi.
Elektroniczna niania pomoże również dziecku w nauce samodzielnego wyciszania i zasypiania. Gdy malec przebudzi się w czasie przechodzenia z jednej fazy snu do drugiej uspokoisz go dźwiękiem swojego głosu dzięki funkcji obustronnej łączności.
Krystalicznie czysty dźwięk elektronicznej niani pozwoli Ci na mówienie i śpiewanie dziecku z każdego miejsca w domu. Spokojnie zasnąć maluszkowi pomoże także projektor światła imitujący gwiaździstą noc, w który jest wyposażona niania.
Możliwość ustawienia trybu nocnego i dyskretnych wibracji pozwoli rodzicom na niezakłócony sen dzięki stałej kontroli nad prawidłowym snem dziecka. Możesz także zdalnie wybrać jedną z 5 kołysanek oraz włączyć nocną lampkę. Odbiornik elektronicznej niani poinformuje Cię o utracie zasięgu, bądź o niskim stanie naładowania baterii.
Krystalicznie czysty dźwięk elektronicznej niani umożliwia usłyszenie każdego ruchu dziecka, a regulacja czułości daje możliwość dostosowania dźwięków do własnych preferencji. Niania wykonana jest w technologii DECT, która gwarantuje pełną prywatność bez zakłóceń ze strony innych urządzeń takich jak inne nianie, telefony komórkowe czy komputery.
Dzięki elektronicznej niani będziesz mieć więc kontrolę nad prawidłowym snem dziecka i równocześnie pozwoli Ci ona na wykonywanie codziennych czynności. Niania umożliwi dziecku samodzielne wyciszanie się, co przywróci spokój całej rodzinie.
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.