Artykuł promocyjny Opublikowany przez: Reklama Familie.pl Redakcja 2023-11-28 14:30:02
Autor zdjęcia/źródło: mat. partnera artykułu
Dowiedz się, jak wybrać taką polisę i dlaczego jest ona tak ważna dla ciebie oraz dla twoich najbliższych.
Masz polisę na życie? To świetnie, bo szybko możesz ją zmienić w zabezpieczenie dla całej rodziny. Ubezpieczenie na rodzinne to nic innego jak zwykła polisa na życie, do której „dopisuje się” swoich najbliższych. Może ona obejmować nawet do 10 osób. Mogą to być małżonek, dzieci, a nawet teściowie.
Indywidualna polisa na życie gwarantuje uposażonym wypłatę odszkodowania po śmierci ubezpieczonego. Natomiast w przypadku ubezpieczenia rodzinnego ubezpieczyciel przekazuje pieniądze zawsze osobie, która zawarła z nim umowę. Oznacza to, że jeśli jednej z osób objętych ochroną rodzinną przydarzy się wypadek, w wyniku którego dojdzie do złamania ręki, to odszkodowanie otrzyma właściciel polisy.
Na pewno wiesz, że świadczenia państwowe to najczęściej kropla w morzu potrzeb, kiedy poszkodowany w wypadku wymaga rehabilitacji i długiego leczenia. Zdajesz też sobie sprawę, że domowy budżet twojej rodziny będzie znacznie uszczuplony, kiedy cię zabraknie. Dlatego nie zwlekaj – dowiedz się, jak wybrać ubezpieczenie rodzinne i jak najszybciej zawrzyj umowę z ubezpieczycielem. O najczęściej wybieranych polisach dla rodzin przeczytasz na https://www.rankingubezpieczennazycie.pl/b/ubezpieczenie-rodzinne-najczesciej-wybierane/35.html.
Gwarancja wypłaty odszkodowania po śmierci ubezpieczonego lub osoby objętej polisą rodzinną to zdecydowanie za mało, aby móc spać spokojnie. Zadbaj, by wybrane przez ciebie ubezpieczenie było możliwie najbardziej kompleksowe. Na rynku znajdziesz polisy, które gwarantują wypłatę odszkodowania:
Nieocenioną pomocą może okazać się ubezpieczenie rodzinne z pakietem medycznym. Gwarantuje ono pokrycie m.in. kosztów prywatnych konsultacji medycznych, rehabilitacji, wsparcia psychologicznego oraz dowóz leków – pod same drzwi chorego.
Niska cena to niejedyne, co powinno przesądzić o wyborze ubezpieczenia. Nie daj się skusić zbyt atrakcyjnymi warunkami finansowymi. Taka polisa może nie spełnić twoich wymagań i nie zaspokoi potrzeb twojej rodziny. Będzie mieć prawdopodobnie niską sumę ubezpieczenia i wąski zakres ochrony.
Suma ubezpieczenia to kwota, którą uposażony lub właściciel polisy otrzymuje po śmierci ubezpieczonego. Jej konkretny procent (wskazany w OWU – w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia) to wysokość odszkodowania np. za złamanie ręki czy wstrząs mózgu.
Dlatego należy wybrać polisę ze składką na swoją kieszeń, a jednocześnie mającą możliwie najwyższą sumę ubezpieczenia. Takie ubezpieczenie na życie znajdziesz, korzystając z porównywarek ofert ubezpieczycieli – są one dostępne online i bardzo intuicyjne w obsłudze.
Wystarczy, że w formularzu internetowym uzupełnisz swoje podstawowe dane (wiek, wykonywany zawód, miejsce zamieszkania) oraz określisz jaki zakres ochrony cię interesuje. W ten sposób błyskawicznie poznasz propozycje od nawet kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych.
W OWU – w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia – znajdziesz informacje o tym, jak wygląda procedura wypłaty odszkodowania oraz kiedy pieniądze trafiają do ubezpieczonego. Jest tam też mowa m.in. o tym, jakiej dokumentacji medycznej wymaga ubezpieczyciel, aby wypłacić środki finansowe z tytułu poważnego zachorowania.
Oprócz tego są tam wymienione sytuacje, kiedy towarzystwo ubezpieczeniowe nie ma żadnych zobowiązań wobec swojego klienta. Są to tzw. wyłączenia odpowiedzialności. Ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania – mimo uszczerbku na zdrowiu – gdy doszło do niego np.:
Nie musisz liczyć wyłącznie na siebie i swoją kieszeń, kiedy ty lub członek twojej rodziny zachoruje czy będzie poszkodowany w wypadku. Pomocną dłoń wyciągnie do ciebie ubezpieczyciel, o ile wcześniej wykupisz stosowne ubezpieczenie na życie i obejmiesz nim członków rodziny. Nawet jeżeli możesz poświęcić na opłacanie miesięcznej składki niewielką kwotę, to i tak zawsze warto inwestować w rodzinną poduszkę bezpieczeństwa. Będzie ona nieocenionym wsparciem wtedy, gdy będziesz najbardziej potrzebować pomocy finansowej – np. po wypadku czy chorując.
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.