Artykuł promocyjny Opublikowany przez: Redakcja Familie Redakcja 2016-02-02 12:09:42
Półki w marketach uginają się od różnego rodzaju sprzętu, więc zanim udamy się na zakupy, warto przemyśleć jakie parametry powinien mieć domowy grill.
Grill grillowi nie równy
Dobry grill pozwoli nam przygotować różne rodzaje pieczonego mięsa, grillowane warzywa, jajka czy całe kanapki. Możemy go używać do przyrządzania szybkich obiadów, albo wykwintnych kolacji. Grillowanie jest o wiele zdrowszym sposobem przygotowania potraw niż ich smażenie, a smak jedzenia jest nieporównywalnie lepszy.
Szukając odpowiedniego sprzętu, warto sprecyzować swoje oczekiwania. Przede wszystkim jeśli chodzi o cenę grilla, powłokę z jakiej wykonany jest ruszt oraz ilość pobieranej energii - to ostatnie kryterium może znacząco modyfikować nasze rachunki za energię elektryczną.
Ceny grilli elektrycznych zaczynają się już od około 100 zł, a kończą nawet na kilku tysiącach. Ich cena zależy od modelu, marki, jakości użytych materiałów oraz poboru energii. Uznane marki mające niekwestionowaną renomę wśród sprzętu domowego są dobrym wyborem, ponieważ mamy pewność, że stopy użyte do produkcji powłok są bezpieczne dla zdrowia, a przygotowane jedzenie w grillach nie zaszkodzi naszym bliskim. Jedną z ciekawych opcji są grille firmy Tefal, która jest znana na całym świecie z jakości swoich wyrobów (http://www.tefal.pl/Urz%C4%85dzenia-do-gotowania/Grille-elektryczne/c/grilling).
Najważniejsze parametry domowego grilla
Po pierwsze musimy zdecydować jaki typ grilla jest nam potrzebny – otwarty czy z pokrywą. Grille otwarte dają możliwość przygotowywania różnych potraw na raz, podobnie jak grille ogrodowe. W przypadku tych z pokrywą znacznie skraca się czas przygotowywania potrwa, dzięki dwóm rusztom grillowym.
Jednym z najważniejszych czynników na jakie powinniśmy zwrócić uwagę jest moc grilla, który chcemy kupić. Wpływa ona na efektywność przygotowywania posiłków. Im wyższa moc, którą dysponuje nasz sprzęt tym szybciej będzie przygotowane danie. Średnia moc dobrego grilla elektrycznego to około 2 tysiące woltów. Istotny jest również materiał, z jakiego wykonana jest płyta, na której gotujemy. Najlepszy będzie oryginalny teflon, na którym posiłki przygotowuje się błyskawicznie, a potrawy nie przywierają i nie przypalają się.
Termostat, czyli funkcja regulowania temperatury, również powinna zwrócić naszą uwagę. Nowoczesne grille mają automatyczną regulację temperatury, którą ustawiamy zgodnie z typem składników jakie mamy zamiar grillować. Niektóre grille posiadają dodatkową tackę, na którą w czasie grillowania skapuje tłuszcz z produktów - powinna być ona łatwa wyjmowana do czyszczenia, co zapewni nam komfort gotowania. Istotne jest też zwrócenie uwagi, czy grill posiada włącznik, który pozwala odciąć dopływ prądu, mimo nie wyjętej wtyczki z kontaktu. Niestety, na rynku znajdziemy również takie typy grilli elektrycznych, które są pozbawione włącznika, a jedynym sposobem odłączenia grilla od prądu, jest wyciągnięcie kabla. Taki sposób wyłączania urządzenia może być niebezpieczny szczególnie, gdy posiadamy małe dzieci, które bardzo często interesują się wszystkimi możliwymi sprzętami. Również z podobnego powodu, warto zwrócić uwagę na warstwę izolacyjną oraz sposób wykonania pokrywy. Niektóre z grilli posiadają pokrywy, które nagrzewają się podczas pracy urządzenia, co może grozić poparzeniem. Przed zakupem lepiej dokładnie przejrzeć wszystkie parametry i zapisy w gwarancji.
Grille – ułatwienie w kuchni
Możliwość grillowania potraw jest świetną alternatywą dla tradycyjnego obiadu. Tak przygotowane posiłki docenią domownicy, szczególnie w zimie, kiedy temperatura nie pozwala na ogrodowe biesiadowanie. Tego typu sprzęt jest prosty w utrzymaniu czystości, można łatwo zmieścić go do szafki, więc nawet w małej kuchni znajdzie się dla niego miejsce. Dobry sprzęt pozostanie u nas na lata, a smak grillowanych kiełbasek zimą szybko zwróci wydane pieniądze.
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.