Artykuł promocyjny Opublikowany przez: Reklama Familie.pl Redakcja 2023-04-19 12:47:11
Autor zdjęcia/źródło: freepik
Czy wiesz, że skóra dookoła oczu ma zaledwie pół milimetra grubości? Właśnie dlatego doskonale widać to, co dzieje się pod nią. Kiedy nie dostarczysz organizmowi należytej porcji odpoczynku, od razu zauważasz charakterystyczne sińce pod oczami, które powstają w wyniku zastoju krwi i limfy.
W skórze dookoła naszych oczu znajduje się również bardzo mało gruczołów łojowych, przez co jest ona szczególnie wrażliwa na odwodnienie. Jednocześnie bliskość naczyń krwionośnych sprawia, że bardzo szybko przenikają przez nią różnego rodzaju substancje aktywne. To wraz z bliskim sąsiedztwem spojówek sprawiają, że okolice te są szczególnie narażone na podrażnienia i reakcje alergiczne.
Jeżeli dołożymy do tego nieustanną pracę mięśni okalających gałkę oczną i mruganie – średnio kilka tysięcy razy dziennie – otrzymujemy pełen obraz obszaru delikatnego i wyjątkowo podatnego na odkształcenia i przedwczesne starzenie się. Nie dziwi więc fakt istnienia bogatego działu specjalistycznej pielęgnacji, przeznaczonej tylko do tej strefy.
Mając świadomość tego, jak bardzo specyficznym środowiskiem jest skóra pod oczami, o wiele łatwiej będzie nam sformułować określone wymagania względem tego, jaki powinien być dobry krem pod oczy.
Najlepiej, aby krem pod oczy odznaczał się następującymi cechami:
- nawilżający
- redukujący cienie i worki pod oczami
- odżywczy
- z ochroną przeciwsłoneczną
- bezpieczny
Mnogość dostępnych na rynku składników aktywnych sprawia, że możesz wybrać taki produkt, który bezpośrednio odpowie na potrzeby Twojej skóry i pomoże w rozwiązaniu konkretnych problemów. Do wyboru masz dwa typy kosmetyków: krem lub serum. Sięgnij po pierwszy z nich, jeżeli nie chcesz nakładać na te okolice nic więcej. Jeżeli chcesz zastosować wieloetapową pielęgnację, dołóż do niej lekkie serum.
Borykasz się z opuchlizną i cieniami pod oczami – nawet po odpowiedniej ilości snu? Szukaj kosmetyku nawilżającego, który zredukuje obrzęk i poprawi napięcie skóry. Takie właściwości mogą zapewnić odpowiednie peptydy np. argireline, ale też kofeina.
Czujesz, że Twoja skóra pod oczami robi się wiotka i brak jej elastyczności? Wybierz kosmetyk, który oprócz peptydów będzie zawierał ceramidy. Taka kombinacja składników aktywnych poprawi nawilżenie i odżywienie, a także zaopiekuje się delikatną warstwą hydrolipidową, przez co skóra zachowa nawilżenie na dłużej, stanie się jędrniejsza i pełna blasku.
Kombinacja aminokwasów, peptydów i kofeiny świetnie sprawdzi się w kremie do stosowania na dzień. Kompleksowe działanie takiej mieszanki pozwoli zadziałać zarówno na redukcję zmarszczek, jak i nawilżenie i rozświetlenie. Wybierz produkt o lekkiej konsystencji, tak by móc go nakładać pod makijaż.
Chcesz walczyć ze zmarszczkami, stymulując odnowę komórkową? Sięgnij po aminokwasy, komórki macierzyste z centelli oraz retinal. Stosuj krem z tymi składnikami aktywnymi na noc, a zapewnisz swojej skórze solidne odżywienie i wieloaspektową walkę z widocznymi oznakami starzenia.
Nie możesz się zdecydować na konkretne działanie? Spróbuj wielowarstwowej pielęgnacji! Nałóż najpierw serum i poczekaj, aż się wchłonie. Potem ostrożnie wklep krem w okolice pod oczami. To doskonała metoda dbania o skórę szczególnie wymagającą.
Łącz ze sobą te składniki, o których wiesz, że dobrze ze sobą współgrają. Peptydy i kofeina będą dobrze uzupełniały się z aminokwasami. Ceramidy będą dobrym, łagodzącym kompresem na skórę potraktowaną retinoidami.
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.