Opublikowany przez: ULA 2012-01-19 13:47:46
Pediatra z polecenia
- Po przeprowadzce zapytałam o pediatrę znajomą , która ma synka w wieku mojej córki - – opowiada na forum familie.pl użytkowniczka ewelka21 - Poleciła mi pewną panią doktor. Mimo to sprawdziłam opinię o niej w internecie. Przekonały mnie. I nie żałuję że podjęłam taką decyzję.
Podobną opinię uzyskaliśmy od Izabelle: - Ja poszłam z Michasiem do pediatry do której chodził synek siostry. I tak juz zostało. Na razie jesteśmy zadowoleni.
Rodzina, znajomi rodzice, którzy mają dzieci w wieku naszych pociech - to dobre źródło wiedzy na temat lekarzy w naszej okolicy. Jakie pytania warto zadać znajomym, by zdobyć więcej informacji o lekarzu? Poniżej podpowiadamy:
- Czy lekarz rozmawia z dzieckiem czy nawiązuje z nim dobry kontakt?
- Czy potrafi „zabawić” dziecko i zbadać je bez problemu?
- Czy preferuje antybiotyki, czy proponuje inne medykamenty?
- Czy prowadzi historię chorób i szybko może sprawdzić, co dziecku przepisał przy ostatniej wizycie?
- Czy w razie potrzeby bez problemu kieruje nasze dziecko na dodatkowe badania specjalistyczne?
- Dlaczego zaufaliśmy właśnie temu lekarzowi?
Należy jednak pamiętać, ze każdy z nas jest inny, mamy inne potrzeby, inne priorytety, oprócz tego najważniejszego – by dziecko wyzdrowiało jak najszybciej. Dlatego można jeszcze sięgnąć po opinię o danym lekarzu w Internecie.
Aby upewnić się, że pediatra z polecenia może być tym właściwym, można umówić się na kontrolne badanie dziecka. To jest doskonała okazja, by porozmawiać z lekarzem, opowiedzieć o swoich wątpliwościach, zadać pytania i obserwować „podejście” lekarza do dziecka.
Lepszy lekarz młody, czy z tytułem naukowym?
Medycyna rozwija się dynamicznie. Bardzo ważne jest, by lekarz był „na czasie” z metodami leczenia, specyfikami i ich wpływem na mały organizm. Młody lekarz na pewno wiele nowinek ma w małym paluszku. Lekarz z tytułem naukowym natomiast może pochwalić się wiedzą z zakresu określonej dziedziny. Wybierając pediatrę dla swojego dziecka powinniśmy jednak kierować się przede wszystkim doświadczeniem lekarza, a nie jego młodym wiekiem lub stopniem naukowym.
Dostępność pediatry
Lokalizacja gabinetu lekarskiego (położenie blisko Twojego zamieszkania) może odgrywać rolę w wyborze, ale nie najważniejszą. Zwróć uwagę, czy lekarz jest dostępny, przyjmuje regularnie, możesz się do niego bez większego problemu dostać. Cóż z tego, że Twoja przychodnia będzie o krok od domu, kiedy pediatra będzie zwykle niedostępny dla Ciebie?
Podczas wizyty warto zwrócić uwagę na to, czy lekarz poświęca Twemu dziecku wystarczającą ilość czasu, czy nie jesteś jedynie „kolejnym numerkiem” do odhaczenia. Czy nie bagatelizuje Twoich obaw i potrafi wyjaśnić Twoje wątpliwości.
O tym, czy wybór pediatry, którego dokonaliśmy był słuszny, dowiemy się bardzo szybko. Najlepszym sprawdzianem będzie fakt, czy zalecenia lekarza okazały się skuteczne, a nasze dziecko będzie zdrowiało szybko.
Pokaż wszystkie artykuły tego autora
apis74 2012.01.20 16:17
Myślę, że najlepszy jest z polecenia, ale taki, który nadal pracuje zawodowo, gdyż wówczas jest zorientowany w najnowszych lekarstwach na rynku.
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.