Artykuł promocyjny Opublikowany przez: monika.g 2016-09-26 17:11:07
Autor zdjęcia/źródło: Pixabay.com @ Jak wybrać dobre środki na ząbkowanie
Nie możesz się doczekać aż u swojego maluszka zobaczysz wreszcie mały, biały ząbek. Jednak najpierw ty i maluch musicie przetrwać często trudny czas wyrzynania się zębów u dziecka. Ból i stan zapalny jaki powodują rosnące i przebijające się przez dziąsła pierwsze ząbki złagodzi dobry środek na ząbkowanie. Jaki wybrać?
Ząbkowanie u niemowląt zaczyna się już nawet w 3-4 miesiącu życia, ale przeważnie najbardziej intensywny wzrost pierwszych zębów przypada między 6. a 10. miesiącem. Dziecko wtedy staje się bardziej marudne, zaczyna się ślinić i wkładać paluszki oraz wszystkie inne przedmioty do buzi. Dziąsła stają się spuchnięte, nabrzmiałe i wrażliwe, zaczynają najpierw swędzieć, a następnie boleć. Może pojawić się również miejscowy stan zapalny i ogólny stan podgorączkowy. Objawy te znikają z chwilą pojawienia się ząbka, ale pojawiają się znowu, gdy kolejny ząb rośnie. Taka sytuacja trwa dopóki nie wyjdzie wszystkie 20 zębów mlecznych maluszka co może potrwać nawet do 2 urodzin brzdąca. Dużą ulgę w łagodzeniu tych przykrych dolegliwości u dziecka przyniesie żel na ząbkowanie.
Ból najbardziej dokucza dziecku podczas ssania i w nocy. Możesz go złagodzić masując dziąsła maluszka czystym gazikiem zwilżonym w roztworze z rumianku lub podawać mu schłodzony gryzak wypełniony wodą. Jednak gdy te sposoby zawiodą pomocny okaże się żel na ząbkowanie. Przy wyborze żelu na ząbkowanie zwróć uwagę na składniki zawarte w preparacie. Ważne jest, żeby produkt zawierał substancje pochodzenia naturalnego takie jak rumianek czy tymianek, które łagodzą stan zapalny w jamie ustnej. Żel Dentinox jest bardzo skutecznym preparatem na bolesne ząbkowanie. Zawiera substancję znieczulającą lidokainę, wyciąg z rumianku o działaniu przeciwzapalnym oraz ksylitol hamujący powstawanie próchnicy. Wystarczy 2-3 razy dziennie smarować dziąsła malca niewielką ilością żelu nałożoną na czysty palec. Przed użyciem leku zawsze przeczytaj ulotkę i stosuj się do zaleceń w niej zawartych.
Przy bardzo uciążliwych i bolesnych objawach ząbkowania możesz podać dziecku lek przeciwbólowy w płynie lub czopku. Jednak nigdy nie podawaj żadnych środków uspokajających ani nasennych czy też dużych dawek leków przeciwbólowych bez konsultacji z lekarzem. Nigdy nie masuj też dziąseł dziecka gazikiem nasączonym alkoholem. Wszystkie te substancje są dla malca trucizną, więc nie stosuj ich mimo rad życzliwych znajomych.
Gdy wreszcie pojawi się ten pierwszy, wyczekiwany ząbek malca, a zaraz za nim kolejne możesz już zacząć myć zęby brzdąca pastą do zębów dla niemowląt. Świetnie sprawdzi się tu pasta dla niemowląt Nenedent-Baby. Jako składnik czyszczący zawiera ona delikatny żel krzemowy. Dodatkowo w jej składzie znajduje się ksylitol, który już od pierwszego ząbka chroni zęby dziecka przed próchnicą. Do zestawu dołączona jest silikonowa szczoteczka zakładana na palec, którą umyjesz ząbki malucha pastą, ale także świetnie sprawdzi się podczas masażu obolałych dziąseł dziecka przy ząbkowaniu.
Partnerem artykułu jest:
gocha2323 2016.10.26 09:51
używałamm żelu przy ząbkowaniu!
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.