Artykuł promocyjny Opublikowany przez: Redakcja Familie Redakcja 2021-06-21 10:05:33
Aby świadczenia medyczne mogły być finansowane przez NFZ, rodzic lub opiekun powinien zgłosić osobę niepełnoletnią do ubezpieczenia. Wystarczy pojawić się w ZUS-ie lub porozmawiać z pracodawcą. A co, jeśli nie wszystkie formalności zostały dopełnione? Podpowiadamy, gdzie sprawdzić, czy dziecko jest ubezpieczone i jak to zrobić.
Siniaki, zadrapania i otarcia… pewnie często widziałeś je na swoich łokciach oraz kolanach, gdy byłeś mały. Niektórym urazom nie da się zapobiec – w końcu nikt nie ma oczu dookoła głowy – ale zawsze można zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo dziecka, gdy coś się już wydarzy.
Ciekawostka:
Dane statystyczne GUS podają, że ok. 70% wypadków z udziałem dzieci miało miejsce w domu[1].
Oczywiście warto pamiętać, ze świadczenia opłacane ze składek zdrowotnych lub pobierane z budżetu państwa mają wyłącznie charakter refundowany. Na wizytę u niektórych specjalistów w placówkach publicznych czeka się miesiącami. Jeśli zależy Ci na szybkiej pomocy i wsparciu, pomyśl o dodatkowej polisie. Ubezpieczenie dziecka w PKO BP to stała ochrona w przypadku urazów bez względu na miejsce i czas. Dzięki takiej tarczy obronnej możesz uzyskać wsparcie w trakcie rehabilitacji dziecka oraz potrzebną opiekę, gdy stanie się coś niespodziewanego. W przypadku zdrowia nie ma żartów – przezorny zawsze ubezpieczony.
Lepiej uniknąć przykrej niespodzianki w szpitalu lub u lekarza i wiedzieć, jak sprawdzić, czy dzieci są ubezpieczone. Dzięki temu szybko i bez stresu zorientujesz się, czy nie ma żadnych braków w dokumentach.
Co, jeśli system pokazuje, że dziecko nie jest ubezpieczone? W zależności od wieku potrzebna będzie legitymacja szkolna lub studencka. Pamiętaj, że ewentualne błędy nie zawsze muszą być spowodowane przez Twoje niedopatrzenie. Warto jednak wiedzieć, jak sprawdzić, czy dziecko jest ubezpieczone. To szczególnie ważne w okresie wakacyjnym pełnym wyjazdów i zabawy.
W wielu przypadkach podstawowe świadczenia nie są wystarczające. Nie zawsze można liczyć na odszkodowanie, pomoc i szybkie wsparcie. Nie każdego stać na wizytę prywatną, zatrudnienie opiekunki czy domowe korepetycje w czasie rekonwalescencji. Wiemy już, gdzie sprawdzić, czy dziecko jest ubezpieczone. Co jednak z dodatkowymi polisami? Jak wybrać tę odpowiednią i korzystną dla zdrowia najmłodszych członków rodziny? Ubezpieczenie NNW dziecka oferowane przez PKO BP zapewnia kompleksową ochronę w przypadku skutków nieszczęśliwych wypadków. Obowiązuje zarówno w szkole, jak i poza nią, a także w trakcie zagranicznych wakacji. Płacąc wyłącznie 5 zł miesięcznie, sprawisz, że Twoje dziecko będzie miało szansę na szybszy powrót do zdrowia.
[1] https://ostrzegamy.online/wypadki-w-domu-z-udzialem-dzieci/
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.