Artykuł promocyjny Opublikowany przez: Reklama Familie.pl Redakcja 2024-01-04 16:43:52
Autor zdjęcia/źródło: Freepik
Do tego dochodzą alergie i nietolerancje pokarmowe. Wówczas godnym uwagi rozwiązaniem wydają się suplementy diety. Przed ich wdrożeniem rekomenduje się wykonanie badań laboratoryjnych w kierunku niedoborów. Następnie należy skonsultować ich wyniki z lekarzem, aby dobrał on ilość substancji, których podaż w diecie okazała się niewystarczająca. Jak skutecznie podawać witaminy dzieciom?
Suplementacja witamin przez dzieci nie powinna przebiegać w sposób przypadkowy. Choć maluszki potrzebują wielu substancji odżywczych, to większość z nich udaje się dostarczyć w tradycyjny sposób (poprzez zróżnicowaną dietę). Jeśli zostanie potwierdzona niedostateczna podaż jakiegoś składnika, to należy rozważyć wdrożenie suplementów. Jest to pomocne, zwłaszcza że dzieci często odmawiają określonych pokarmów ze względu na ich smak, kolor czy konsystencję.
Po więcej informacji zajrzyj na stronę: https://auraherbals.pl/produkty/dla-dzieci/
Choć niedobory substancji odżywczych stanowią kwestię bardzo indywidualną, to zaleca się, aby podawać dzieciom witaminę D. Polacy są zagrożeni jej niedoborem ze względu na warunki klimatyczne i niskie nasłonecznienie. W rezultacie synteza witaminy D w skórze zachodzi tylko od połowy kwietnia do połowy września pod wpływem ekspozycji na promienie UV. Dzieciom niedostateczna podaż tego składnika zagraża w sposób szczególny. Wynika to z faktu, że nie należy ich wystawiać na słońce. Specjaliści podkreślają, że poparzenia z pierwszych lat życia znacząco zwiększają ryzyko rozwoju nowotworów skóry.
Niedobór witaminy D grozi krzywicą i deformacją kości. Wspomniany składnik reguluje wchłanianie wapnia i fosforu. Odpowiada za wytrzymałość mechaniczną kości. Zaleca się, aby kobiety w ciąży suplementowały witaminę D dla dobra dziecka, a po urodzeniu podawały ją maluszkowi.
Jest ono uzależnione od wieku dziecka i jego diety. Kilkulatki i nastolatki mogą spożywać ryby, jeśli mają na to ochotę. Najmłodsze dzieci niekiedy jedzą mleko modyfikowane i kaszki wzbogacone o witaminę D. Jej ilość zawsze dobiera lekarz w sposób indywidualny, ale poniżej przedstawiono ogólne zasady.
Maluszkom nie wolno podawać tabletek i kapsułek, gdyż grozi to ich zadławieniem. Można je wprowadzić u dzieci powyżej 6. roku życia. Niestety, nie przepadają one za tabletkami. Niektóre okazują się zbyt duże i nastręczają trudności przy połykaniu. Inne mają nieprzyjemny posmak. Nie brakuje też takich, które przyklejają się do podniebienia i rodzą dyskomfort. Poza tym niektóre dzieci protestują przy podawaniu suplementów diety, nie chcą współpracować z rodzicami.
Z myślą o najmłodszych Aura Herbals opracowała witaminy dla dzieci w różnej postaci. Suplementy w kropelkach można dodać do pokarmu lub napoju. Krople z dozownikiem podaje się bezpośrednio do ust pociechy. Bardzo wygodne są również aerozole witaminowe, które wystarczy rozpylić w jamie ustnej dziecka oraz kapsułki twist off. Końcówkę tych ostatnich należy przekręcić i oderwać, a następnie wlać zawartość do jamy ustnej maluszka. Ponadto Aura Herbals oferuje wegańskie suplementy diety dla dzieci, które nie zawierają składników pochodzenia zwierzęcego.
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.