Opublikowany przez: monika.g 2015-12-15 13:28:34
Dziecko już w czasie ciąży ćwiczy swoją pamięć, słyszy i zapamiętuje głosy rodziców, zwłaszcza mamy, rozpoznaje bicie serca. Kilkumiesięczny maluch pamięta już twarze bliskich osób, potrafi je odróżnić od obcych, zapamiętuje swoje ulubione zabawki, którymi się zawsze bawi.
Co zaskakujące - pamięć ma również wpływ na możliwość raczkowania i chodzenia! Zapamiętywanie czynności i powtarzanie ich systematycznie pozwala na kształtowanie kolejnych umiejętności. Dzięki temu dziecko może cały czas udoskonalać zdobywane sprawności. Pamięć umożliwia dziecku również rozróżnianie obserwowanych przedmiotów, osób, a także np. zwierząt od roślin. Aby wspierać rozwój malucha pod kątem kształtowania jego pamięci, a także spostrzegawczości i refleksu powstała gra Memory na 3 sposoby.
Nasze użytkowniczki przetestowały dwa zestawy gry: Co robimy? oraz Zwierzyniec. Obie przyznały, że bardzo ważne dla nich było bezpieczne korzystanie przez dzieci z kart, co zapewnia specjalny ich kształt i struktura. W skład każdego zestawu wchodzi 20 usztywnianych i trwałych kart obrazkowych z zaokrąglonymi rogami, co gwarantuje bezpieczną zabawę, oraz instrukcja do gry. Dodatkową zaletą kart są atrakcyjne, kolorowe ilustracje pobudzające dziecięcą wyobraźnię autorstwa Magdaleny Popovics.
Mama 3,5 letniej Klary: „Bardzo lubię zabawki dla dzieci, które uczą przez zabawę i Memory właśnie takie jest. Córce od razu bardzo spodobały się obrazki. Najpierw obejrzała wszystkie, potem wymieniała nazwy zwierzątek i pytała o te, których nie znała. Gdy pokazałam jej na czym polega gra z chęcią sama ułożyła wszystkie karty na dywanie odwrócone obrazkiem w dół. Grała ze mną, z dziadkiem, potem jeszcze z wujkiem i wszystkich ograła J Klara jest bardzo kreatywna i sprytna, więc wymyśliła swoją wersję gry. Brała jedną kartę i trzymała w ręku odkrywając i zakrywając kolejne dopóki nie znalazła pary. Tak ją ta gra zajęła, że gdy kończyła jedną rozgrywkę, zaraz zaczynała kolejną. Nie interesowały ją inne zabawki. Memory z pewnością posłuży nam jeszcze parę lat, a Klara dużo się dzięki temu nauczy.”
Mama 3 letniego Kuby: „Pierwsze wrażenie po otrzymaniu i otworzeniu pudełek z kartami było bardzo pozytywne. Karty są duże, zrobione z twardej, grubej tektury, dzięki czemu mniejsze dzieci ich nie pogniotą, ani nie zniszczą. Kubie bardzo spodobała się gra. Chętnie rozkładał wszystkie karty, a potem szukał odpowiednich par. Dzięki nowym zwierzątkom na obrazkach poznał nowe słowa. Myślałam, że jest jeszcze za mały na drugi etap gry, czyli rozpoznawanie różnic na obrazkach, ale gdy pokazałam mu parę kart i zapytałam czy są takie same, przyjrzał się im i zauważył, że słoń ma inne ucho. Na razie rozpoznał tylko tę jedną różnicę, ale to i tak bardzo dużo jak na jego wiek. Myślę, że dzięki tym kartom mój syn jeszcze wiele się nauczy.”
Memory na 3 sposoby
Wyjątkowa gra o rosnącym stopniu trudności
dla dzieci w różnym wieku: 2+, 4+, 6+
Gry z serii Memory na trzy sposoby to wyjątkowa propozycja dla rodziców dzieci w różnym wieku i o różnym temperamencie. Trzy różne warianty każdej gry (Pamięć, Spostrzegawczość, Refleks) odpowiadają kolejnym poziomom trudności, dzięki czemu zabawa nie może się znudzić! W czasie fascynującej rozgrywki dzieci będą ćwiczyć zapamiętywanie, koordynację wzrokowo-ruchową i koncentrację oraz rozwijać spostrzegawczość i refleks. Najmłodsze dzieci rozwiną umiejętność nazywania codziennych czynności oraz mniej znanych im zwierząt, a starsze nauczą się porównywania i formułowania wniosków przyczynowo-skutkowych.
2+ Pamięć – to najprostszy i najpopularniejszy wariant gry przeznaczony przede wszystkim dla najmłodszych graczy, który polega na zapamiętaniu, gdzie leży drugi element z pary.
4+ Spostrzegawczość – ten wariant powstał z myślą o nieco starszych dzieciach. Gracze muszą zapamiętać, gdzie leży drugi element z pary i wskazać przynajmniej jedną z trzech różnic, które są ukryte na kartach.
6+ Refleks – to rozgrywka dla starszych dzieci, w której liczy się szybkość. Kiedy graczowi uda się odkryć parę kart, zadaniem wszystkich uczestników jest jak najszybsze wskazanie różnic – trzech, dwóch lub jednej różnicy w zależności od tego, co ustalicie przed rozpoczęciem gry.
Więcej znajdziecie na: http://www.kapitannauka.pl/
Pokaż wszystkie artykuły tego autora
94.254.*.* 2017.08.08 10:11
Witam. Memory to wspaniała gra, którą wykorzystuję w zabawach na co dzień i podczas zajęć z dziećmi (logopedycznych, wyrównawczych, edukacyjnych). Polecam kilka opracowań do samodzielnego druku i wycięcia [wymoderowano].
91.224.*.* 2016.11.22 13:54
Super. Ja czasami wlaczam taka gre na komputerze. http://www.memorygame.ovh
FSullivan77 2015.12.22 12:03
Moje maluchy to uwielbiają :)
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.