Artykuł promocyjny Opublikowany przez: monika.g 2016-03-08 16:14:00
Tendencja wynikająca z danych statystycznych, uświadamia skalę problemu. W krajach uprzemysłowionych częstość występowania chorób alergicznych wzrasta od ponad 50 lat, a ilość uczuleń na co najmniej jeden z powszechnie występujących alergenów, wśród dzieci w wieku szkolnym, sięga aktualnie 40-50 proc. Reakcji alergicznych oraz powikłań, które z nich wynikają nie można skutecznie wyleczyć. Istnieje jednak szereg różnych sposobów, które pozwalają alergikom na zmniejszenie dolegliwości lub uniknięcie objawów choroby.
Najprostszą i najbardziej skuteczną metodą jest całkowite wyeliminowanie alergenu, na który jesteśmy uczuleni bądź unikanie z nim kontaktu. O ile w przypadku alergii pokarmowych lub związanych z uczuleniem na konkretne środki chemiczne czy sierść zwierząt jest to możliwe, tak w przypadku alergii typowo wziewnych, może stanowić istotny problem. Wsparciem może okazać się nebulizacja. Do przeprowadzenia skutecznej nebulizacji potrzeby jest inhalator. Do czego służy?
Inhalator – Urządzenie służące do aplikowania substancji leczniczych drogą wziewną. Istnieje kilka rodzajów inhalatorów. Do tak zwanych inhalatorów kieszonkowych zaliczamy inhalatory proszkowe i ciśnieniowe. Inhalatory pneumatyczne, ultradźwiękowe lub membranowe określamy natomiast mianem nebulizatorów. Działanie tych ostatnich opiera się na procesie nebulizacji, czyli rozpraszania cieczy w powietrzu. Pojęcia używa się zamiennie z określeniem „nebulizator”, jednak faktycznie ten ostatni to jedynie część całego urządzenia, zwanego inhalatorem.
W okresie nasilonych alergii inhalacje są najskuteczniejszą metodą oczyszczania dróg oddechowych i profilaktyki zdrowych płuc. Dowiedz się więcej na www.inhalacja.pl
Partnerem artykułu jest:
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Terapia inhalacyjna dla alergika>>
Objawy alergii bywają bardzo uciążliwe dla chorującej osoby. Na szczęście nowoczesna aparatura pomaga w ich łagodzeniu. Jak używać inhalatorów i nebulizatorów?
Nebulizacja – na ratunek alergikom!>>
Alergia może mieć różne podłoża. Może być sezonowa lub całoroczna. Czasami objawia się łagodnie, ale możliwe jest nawet zagrożenie życia. Często objawy takie jak katar, swędzący nos, kichanie, załzawione oczy, kaszel – mylone są z przeziębieniem.
Patrycja Sobolewska 2016.03.17 09:50
oj bardzo ciezko z alergią zyc...
gocha2323 2016.03.12 10:28
inhalator to teraz podstawa w walce z alergią!
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.