Artykuł promocyjny Opublikowany przez: Redakcja Familie Redakcja 2020-02-18 12:07:19
Autor zdjęcia/źródło: mat. partnera artykułu
Na taki stan wpływa kilka czynników m.in. brak słońca za oknem i aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, stres oraz nieprawidłowe odżywianie. Często działamy w pospiechu i zapominamy o śniadaniu, regularności posiłków i wodzie. Tymczasem organizm przemęczony, pozbawiony odpowiednich składników pokarmowych oraz ruchu zaczyna się buntować i chorować.
Należy zaprzyjaźnić się z warzywami i owocami, które zawierają wiele witamin, minerałów i antyoksydantów istotnych dla układu immunologicznego. Jak zaleca WHO powinno się spożywać 400g warzyw i owoców każdego dnia. Do naszego jadłospisu należy włączyć również mleczne produkty fermentowane jak: kefiry, jogurty, maślanki, zsiadłe mleko, mleko acidofilne, które wspomagają florę bakteryjną i warunkują system odpornościowy. Pamiętajmy, że w przewodzie pokarmowym znajduje się aż 70% komórek układu immunologicznego. Pożyteczne bakterie, zwane probiotykami znajdujące się w fermentowanych napojach mlecznych skutecznie pomagają zwalczać wirusy i bakterie. Te szczególne właściwości posiadają takie rodzaje szczepów bakterii kwasu mlekowego jak: Bifidobacterium i Lactobacillus. Mleczne probiotyki łagodzą objawy grypy żołądkowej i zmniejszają ryzyko wystąpienia biegunek poantybiotykowych. Należy pamiętać, że odbudowa mikroflory bakteryjnej po zastosowaniu antybiotyku zajmuje aż 6 miesięcy. Probiotyki pomagają wchłaniać w jelicie grubym składniki mineralne m.in.: żelazo, fosfor, wapń i biorą udział w produkcji witamin z grupy B oraz witaminy K. Nie ma możliwości przedawkowania bakterii mlecznych, ponieważ organizm poradzi sobie z ich nadwyżką wydalając je w naturalny sposób.
O dobroczynnym wpływie produktów mlecznych na zdrowie dużego i małego człowieka informuje program „Mamy kota na punkcie mleka” finansowany z Funduszu Promocji Mleka i organizowany przez Polską Izbę Mleka we współpracy z Polską Federacją Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Więcej mlecznych ciekawostek i nie tylko znajdziecie na Facebooku programu oraz stronie internetowej www.kochammleko.pl. Zapraszamy dzieci od 6 do 10 roku życia, nauczycieli, rodziców, do udziału w projekcie. Rekrutacja trwa cały rok. Czeka na Was mnóstwo niespodzianek, konkursów i spotkań z kotem Mleczysławem i Mleczną Kitą.
Źródło: Biuro kampanii „Mamy kota na punkcie mleka”
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.