Opublikowany przez: Kasia P. 2016-11-14 13:39:54
Autor zdjęcia/źródło: freepik/pressfoto
Natura przewidziała, że zimą będziemy narażeni na jej śnieżne i mroźne uroki, dlatego dała nam moc bogactw w zamian. Naturalne metody leczenia są niezwykle cenne, ponieważ organizm przyjmuje je bez jakichkolwiek skutków ubocznych. Dla tych, którzy wykorzystują dary natury na co dzień oczywiste jest, że trzeba sięgać po naturalne środki, zwłaszcza gdy pojawi się wirusowe zapalenie górnych dróg oddechowych, potocznie zwane przeziębieniem.
Możecie po nie sięgnąć jak tylko dopada was lub wasze dziecko przeziębienie, bowiem leki homeopatyczne nie przynoszą żadnych skutków ubocznych i są całkowicie bezpieczne również dla dzieci. Zanim będzie konieczna wizyta u lekarza, warto wzmocnić zdrowie malucha odpowiednimi preparatami. Lek homeopatyczny będzie w naturalny sposób stymulował organizm do przywrócenia równowagi i walki z chorobą. Jeśli infekcja przebiega burzliwie, czyli jest ostra z wysoką temperaturą, lek należy podawać częściej. Gdy następuje poprawa lub przebieg infekcji jest łagodny, odstępy między dawkami są dłuższe.
Jeśli Twoje dziecko przemarznie, pojawi się gorączka, ból gardła, pobudzenie, wzmożone pragnienie, suchy kaszel warto sięgnąć po lek na bazie aconitum napellus. Podając dziecku lek pamiętaj o rozpuszczaniu go w szklance wody. W innym przypadku, kiedy dziecko atakuje tak wysoka gorączka, że aż czerwienieje na twarzy, ma zimne stopy i ręce, zaczyna się pocić najlepszym lekiem będzie lek na bazie belladonny. W sytuacji, gdy początek zachorowania łączy się z osłabieniem, sennością, spowolnieniem, bólem głowy, obniżonym pragnieniem, gorączką warto podać lek na bazie gelsemium sempervirens. Kiedy pojawia się uczucie rozbicia i bóle mięśni oraz kości najlepiej podać lek na bazie phytolacca decandra. Czasem zdarza się zapalenia gardła z jasno różowym obrzękiem migdałków i języczka podniebiennego, z kłującym bólem, uczuciem niedrożności nosa, czasem z towarzyszącym zapaleniem spojówek. Ból gardła jest mniejszy, gdy pacjent przełyka zimne płyny, jednocześnie mimo gorączki nie odczuwa pragnienia. Należy podać wtedy lek na bazie apis mellifica.
Na katar homeopatia też znalazła swoje metody. Gdy dominuje przezroczysty katar, powodujący zaczerwienienie przedsionka nosa i często górnej wargi, a samopoczucie poprawia się na świeżym, chłodnym powietrzu wskazany jest lek na bazie allium cepa. Natomiast lek na bazie nux vomica jest przeznaczony dla osób, które mają katar cieknący w ciągu dnia, a blokadę nosa nocą, kichają salwami, należą do osób marznących, podczas infekcji skarżą się na uczucie zimna, niemożność rozgrzania się.
Dobra dieta to podstawa szybkiej drogi do zdrowia. Mimo że dziecko podczas przeziębienia zazwyczaj traci apetyt, warto zaproponować mu coś pysznego, bogatego w witaminy, rozgrzewającego. Zimą najlepiej gdyby to była dobra, ciepła zupa warzywna albo tak lubiany przez wszystkich w trakcie chorób rosół. Nie można zapominać też o pożywności posiłków. Czasami warto pójść na ugodę i dać dziecku jego ulubioną potrawę. Ważne żeby coś zjadło.
Nie zapominaj w tym okresie o naturalnych antybiotykach takich jak wymienione w tym artykule >> Sporządzaj z nimi potrawy i często dodawaj do przekąsek. Na co dzień w celach profilaktycznych warto pamiętać także o podawaniu rodzinie tranu, który świetnie wzmacnia organizm.
Nie zapominaj też o domowych, naturalnych metodach. Pamiętaj by wietrzyć pokoje i zapewnić obieg świeżego powietrza, kiedy domownicy są przeziębieni. Dodatkowo pomocne okażą się domowe inhalacje od tych prostych w kuchni nad garnkiem z wrzątkiem i ziołami, do tych kiedy sięgacie po inhalatory i różne olejki. Warto też ogrzewać stopy ciepłymi skarpetami, a plecy smarować maścią rozgrzewającą.
Niezastąpione w dochodzeniu do zdrowia są także domowe syropy z imbiru, cebuli, brzozy, sosny, pigwy, mniszka lekarskiego. Podczas choroby warto też dużo pić zwłaszcza herbat, także tych ziołowych. Pamiętaj jednak, że mimo wielkiej oferty jaką ma dla nas natura czasami trzeba sięgnąć po tradycyjne leki. Nie czekaj, zastanawiając się czy iść z dzieckiem do lekarza. Zawsze taka wizyta jest wskazana. Przy tradycyjnym leczeniu można jednak wspierać dziecko dodatkowymi naturalnymi metodami. Pomogą one zarówno szybciej wyzdrowieć i przeciwdziałać nawrotom choroby, jak i uniknąć powikłań. Wpłyną także na lepsze samopoczucie Twojego dziecka.
Pokaż wszystkie artykuły tego autora
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.