Artykuł promocyjny Opublikowany przez: Redakcja Familie Redakcja 2022-07-25 14:47:01
Autor zdjęcia/źródło: mat. partnera artykułu
Planując remont mieszkania czy domu musimy najpierw dobrze określić, co chcemy wykonać, w jakim czasie i jakim dysponujemy budżetem. Warto tu zwrócić się o pomoc do fachowca – projektanta wnętrz czy specjalisty od remontów. Ich wiedza pozwoli zauważyć szczegóły, które zwykłemu laikowi nawet by się nie śniły. Projektant nie tylko doradzi w kwestii wystroju, ale też pomoże określić zapotrzebowanie na materiały i powie, jakie czynności trzeba wykonać w celu osiągnięcia pożądanego przez nas efektu. O pracach remontowych warto uprzedzić sąsiadów z klatki schodowej i spółdzielnię mieszkaniową.
Planując wykonanie części prac samodzielnie należy wpierw określić swoją biegłość w majsterkowaniu i zaplecze w postaci narzędzi. Żaden remont nie obejdzie się bowiem bez młotka, metrówki, wiertarki, wkrętarki, pędzli, szpachelki, wałków i wielu innych. Niektóre przybory warto kupić, przydadzą się jeszcze nie raz. Inne można wypożyczyć, jak chociażby drabiny dwustronne: https://alve.pl/18-drabiny-dwustronne.
Jednak nawet, jeśli nie jesteśmy bystrzy w robótkach ręcznych, część prac można wciąż wykonać samodzielnie. Pozwoli to zaoszczędzić sporo pieniędzy. Mowa tu głównie o demontażu starych mebli, podłóg, płytek na ścianach i sanitariatów. Tak ogołocone wnętrze pozwoli ekipie remontowej, jeśli się na nią zdecydujemy, zacząć prace od razu.
Lista rzeczy, które w czasie remontu możemy wykonać sami jest oczywiście długa. Ograniczają nas tylko umiejętności. Z lżejszych prac w grę wchodzi malowanie, szpachlowanie, zacieranie ścian, skręcanie i wieszanie mebli, montaż kabiny prysznicowej, wanny, zlewów, umywalki, sedesu i kranów. Przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności można też powiesić karnisze, lampy, kinkiety czy nawet drzwi wewnętrzne. Do tych prac zdecydowanie przydadzą się drabiny, które można kupić na stronie drabiny-krause.dmn.pl.
Warto pamiętać, by przed wynajęciem fachowca do części prac sprawdzić jego renomę w internecie lub wśród znajomych. Ogólnie najlepiej wybrać kogoś z polecenia, wtedy możemy sprawdzić jakość jego wcześniejszej pracy u krewnych albo przyjaciół.
Najlepiej zwracać się do wykonawców, którzy prowadzą działalność gospodarczą. Wtedy nie będzie problemu z reklamacją albo rękojmią w przypadku źle wykonanej pracy. Oczywiście usługa takiego majstra jest droższa, niż osoby działającej w szarej strefie, ale na pewno pieniądze zwrócą się w zaoszczędzonych nerwach.
Mało kto pamięta też o wynajęciu kontenera na śmieci. Odpadów budowlanych nie można bowiem wrzucać do zwykłych koszy na śmieci, a w przypadku remontu całego mieszkania z pewnością samego gruzu nazbiera się cała sterta. Zaniechanie lub zignorowanie tego detalu może nas narazić na karę i gniew sąsiadów.
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.