Artykuł promocyjny Opublikowany przez: Kasia P. 2014-01-17 10:44:26
RELAKSYNA – hormon ciążowy
Hormon ten wytwarza się w ostatnim trymestrze ciąży i rozluźnia szyjkę macicy, przygotowując ją do porodu. Dzięki temu kanał rodny jest lepiej przygotowany do tego, by dziecko mogło wydostać się na zewnątrz. W ostatnich tygodniach ciąży skutkiem ubocznym działania tego hormonu mogą być bóle w okolicy łonowej.
OKSYTOCYNA – hormon miłości
Po porodzie oksytocyna wydziela się podczas ssania piersi przez dziecko. Dzięki temu mleko wypływa z piersi. Oksytocyna zwana jest inaczej hormonem miłości. Wywołuje u matki zachowania opiekuńcze i odpowiada za budowanie więzi emocjonalnych. Dzięki oksytocynie kobiety mogą odczuwać satysfakcję seksualną podczas karmienia piersią, a nawet orgazm.
PROLAKTYNA – hormon macierzyństwa
To hormon, który hamuje u kobiety zainteresowanie seksem. Kieruje za to zainteresowanie kobiety w stronę dziecka. Podczas ciąży poziom prolaktyny wzrasta 10-krotnie. Pod jej wpływem w piersiach produkowany jest pokarm. Hamuje także owulację, co zapobiega szybkiemu zajściu w następną ciążę.
Hormony kobiece mają zasadnicze znaczenie zarówno podczas procesu zapłodnienia, jak i w trakcie ciąży. To jeden z głównych czynników wpływających na Twoje samopoczucie i stan fizyczny. Przyjmowanie hormonów w trakcie ciąży jest dość ryzykowane, dlatego zadbaj w tym czasie o odpowiednią suplementację. Zwróć uwagę na to czy składnikiem preparatu jest kwas foliowy, wapń i żelazo. Tych składników na pewno nie powinno Tobie zabraknąć.
Patronem tematu miesiąca jest producent linii:
Sonia 2014.02.06 11:00
Czasem i bez ciąży hormony potrafią dać się kobiecie we znaki....
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.