Opublikowany przez: Kasia P. 2014-08-05 13:07:33
Warsztaty dla różnych grup wiekowych, spotkania z autorami, plebiscyt, aukcja, wystawa - program drugiej, wakacyjnej edycji „Tere-Fere” wypełniony został po brzegi różnymi wydarzeniami, które zainteresują nie tylko najmłodszych. Dzieci stworzą swojego bohatera komiksowego razem z Olgą Wróbel, dowiedzą się po co jest alfabet, gdzie powstał pierwszy parowóz, jak zebra została przyjęta na Mazurach, dlaczego haiku jest takie krótkie, czy Zuri polubiła polską szkołę i dlaczego świeczki unoszą wodę w słoiku. Wśród prowadzących warsztaty są m.in. Wojciech Mikołuszko, Maciej Szymanowicz Agata Królak, Katarzyna Pruchnicka, Dorota Koman czy Beata Jewiarz. Kolejną atrakcją będzie wystawa przedstawiająca historię skandynawskiej literatury dla najmłodszych zrealizowana przez Ambasadę Szwecji oraz „Leoaukcja”, podczas której odwiedzający będą mogli nabyć dzieła polskich ilustratorów i pisarzy. Cała kwota zostanie przeznaczona dla chorego na poważną chorobę Leosia. Razem z Wandą Chotomską goście będą mogli napisać najdłuższy wiersz świata, do którego autorka ułożyła pierwsze słowa. Zasady są proste – muszą być rymy, a treść w miarę sensowna. I plebiscyt – uczestnicy festiwalu będą mogli zdecydować jakie klasyczne tytuły ukażą się jako kolejne w serii „Muzeum Książki Dziecięcej poleca”. Wszystkie wydarzenia w programie są bezpłatne.
Na festiwalu pojawi się wiele wydawnictw dziecięcych: Nasza Księgarnia, Eneduerabe, Hokus-pokus, Papierówka, Muchomor, Tashka, Dookoła Świata, Poławiacze pereł, Wytwórnia, Multico, Bajki z grajki, Albus, Alegoria, Zakamarki, Raducha i Usborne, które w swej ofercie ma książki w języku angielskim. Pojawią również księgarnie specjalizujące się w książce dziecięcej – Lamala i Bullerbyn, a także producenci zabawek i ubrań dla najmłodszych.
Pomysłodawcami wydarzenia są Muzeum Książki Dziecięcej i wydawnictwo MUZA SA. Organizatorzy pragną promować czytelnictwo wśród dzieci i pokazać, że kontakt z literaturą już od najmłodszych lat jest ważny dla prawidłowego rozwoju zarówno indywidualnego, jak i społecznego. Dlatego główną osią wydarzenia są spotkania i warsztaty z dziennikarzami, autorami książek i ilustracji. Druga, wakacyjna edycja „Tere-fere” to jeszcze więcej książek, wydarzeń i dobrej zabawy!
Pełen program festiwalu dostępny jest już na www.muza.com.pl/tere-fere oraz na stronie wydarzenia na Facebooku: www.facebook.com/festiwalterefere. Na część wydarzeń obowiązują zapisy na maila: terefere@muza.com.pl
Wydarzenie odbywa się w trakcie Zielonego Jazdowa-letniego projektu Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski.
Tere-Fere Festiwal
Weekend 8, 9, 10 sierpnia – piątek, sobota, niedziela. Wydarzenia i festiwal rozpoczynają się w piątek od 13:00 do 18:00 i w sobotę i niedzielę od 11:00 do 18:00 Wstęp wolny
Dziedziniec Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski
ul Jazdów 2
Pokaż wszystkie artykuły tego autora
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.