Artykuł promocyjny Opublikowany przez: Redakcja Familie Redakcja 2020-03-18 12:01:43
Autor zdjęcia/źródło: @ materiały partnera artykułu
To truizm, ale warto to powtórzyć: kładzenie się do łóżka z makijażem to największy błąd, jaki można popełnić! Demakijaż jest absolutną podstawą. Skóra, na której znajduje się puder, podkład i baza nie może dobrze oddychać. Nie może także rozpocząć procesu naturalnej detoksykacji. Dlatego makijaż należy usuwać bardzo delikatnie z całej twarzy i dekoltu. Najlepiej użyć do tego specjalnego mleczka lub płynu micelarnego.
Podpowiedź: Demakijaż warto wykonać przed 22. Około tej godziny rozpoczynają się procesy nocnej regeneracji skóry.
Drugi etap oczyszczania to dokładnie umycie skóry. Nie powinno się używać do tego samej wody. Potrzebny jest żel oczyszczający do twarzy albo inny kosmetyk, który pozbędzie się wszelkich zanieczyszczeń, także tych, które znajdują się w porach i zakamarkach skóry. Żel oczyszczający do twarzy Normaderm od Vichy to najlepszy przykład. Jest przeznaczony zwłaszcza do cery z niedoskonałościami, ponieważ usuwa wszystkie zanieczyszczenia i odblokowuje pory. Dzięki temu nie pojawiają się wypryski i nowe niedoskonałości cery. Nie wystarczy, jeśli przeprowadzisz ten etap oczyszczania wieczorem. Rano twoja cera także powinna zostać umyta za jego pomocą, by pozbyć się sebum i kurzu z pościeli.
Podpowiedź: Żel oczyszczający do twarzy powinnaś stosować codziennie. Obojętnie, czy wychodziłaś z domu, czy miałaś makijaż, czy nie – na skórze ciągle gromadzą się zanieczyszczenia i sebum, które trzeba oczyścić, nawet kiedy siedzisz w domu.
Kolejny bardzo ważny etap oczyszczania twarzy to tonizowanie. Czasami o nim zapominamy, ale jest naprawdę bardzo ważny. Dlaczego? Tonik pozwala na usunięcie resztek zabrudzeń, ale przede wszystkim przywraca naturalne pH naszej skórze. Tylko w takim środowisku jest ona w stanie działać tak, jak powinna – oczyszczać się, regenerować i detoksykować. Tonizowanie należy przeprowadzać codziennie wieczorem, przesuwając delikatnie płatkiem nasączonym tonikiem po całej twarzy, szyi i dekolcie. Warto kupić tonik, który przy okazji zaspokaja inne potrzeby skóry – jest antybakteryjny, wygładzający, odświeżający albo pobudza komórki do pracy.
Podpowiedź: Tonizowanie czasami bywa pomijane przez osoby, które nie mają problemów z cerą lub borykają się ze skórą suchą. Jeśli jednak wybierzesz odpowiedni kosmetyk, tonik nie wysuszy nadmiernie twojej cery, wręcz przeciwnie – pomoże ci utrzymać ją w idealnej kondycji. Zwróć tylko uwagę, czy w składzie preparatu nie ma alkoholu.
Dermatolodzy i specjaliści medycyny estetycznej są zgodni: bez peelingu nie można mówić o prawidłowym oczyszczaniu skóry. Jego zastosowanie to niekoniecznie codzienny element pielęgnacji. Częstotliwość wykonywania zabiegu powinna być dopasowana do potrzeb skóry. I tak osoby o delikatnej cerze, wrażliwej na uszkodzenia mogą robić go raz, może dwa razy w tygodniu, a już właściciele cery przetłuszczającej się i skłonnej do niedoskonałości o wiele częściej. Peeling powinien być także dopasowany do rodzaju cery. Jego zadaniem jest usunięcie nadmiaru obumarłego naskórka. Drobne elementy naskórka mogą być bardziej szkodliwe, niż myślisz. Potrafią zapychać pory, są częstą przyczyną niedoskonałości, zdarza się, że sprawiają, że cera jest szorstka i nieprzyjemna w dotyku.
Podpowiedź: Jeśli masz cerę trądzikową lub delikatną i skłonną do podrażnień, zrezygnuj z peelingu mechanicznego. Drobinki ścierające mogą podrażnić skórę lub roznieść bakterie znajdujące się w niedoskonałościach. Zamiast tego zastosuj peeling enzymatyczny, który zawiera składniki rozpuszczające stary naskórek.
Maseczka nieodzownie kojarzy nam się z nawilżaniem, ale na drogeryjnych półkach masz do wyboru mnóstwo produktów o działaniu oczyszczającym. Najczęściej są to maseczki z glinkami, wodą micelarną lub naturalnymi wyciągami o działaniu oczyszczającym i penetrującym pory. Istnieje także cała kolekcja maseczek peel-off, do których zabrudzenia po prostu się przyklejają. Maseczkę oczyszczającą możesz wykonywać w razie potrzeb, optymalnie raz w tygodniu.
Podpowiedź: Dobierz maseczkę, która przy okazji zaspokoi inne potrzeby twojej skóry: nawilży ją, wzmocni regenerację, zapewni gładkość czy efekt wzmocnienia naczyń krwionośnych.
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.