Opublikowany przez:
Sonia.M
2018-05-18 11:53:24
Autor zdjęcia/źródło: Sejm Dzieci i Młodzieży nie odbędzie się w Dzień Dziecka; Instagram/@sejmrp
Z oficjalnego komunikatu opublikowanego na Twitterze dowiadujemy się, że Sejm Dzieci i Młodzieży nie odbędzie się z przyczyn niezależnych od Kancelarii Sejmu. Decyzja tłumaczona jest względami bezpieczeństwa i kwestiami organizacyjnymi. Jako jeden z powodów wskazywany jest protest rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych. Tylko w jaki sposób pokojowy protest może zagrażać dzieciom? Tego od przedstawicieli rządu nie możemy się dowiedzieć.
Twitter/Sejm RP
Sejm Dzieci i Młodzieży organizowany był nieprzerwanie od 1994 roku, zawsze 1 czerwca – w Dzień Dziecka. Akcja ma na celu propagowanie parlamentaryzmu i postaw patriotycznych wśród młodzieży.
Sejm DiM, tak jak Sejm RP liczy 460 posłów z tą różnicą, że kadencja młodych parlamentarzystów trwa rok. Spotykają się oni na jednej sesji w roku, która odbywa się w sali plenarnej. Przy okazji dzieci mogą zwiedzić Sejm i zapoznać się z pracą posłów.
Decyzja Kancelarii Sejmu wydaje się niezrozumiała. Poseł Piotr Apel z Kukiz'15 zauważa, że młodzi ludzie biorący udział w SDiM, przygotowywali się wcześniej do swoich ról i wielu z nich uczestniczyło w komisjach sejmowych, by móc pracować w parlamencie.
Późnym wieczorem, w czwartek 17 maja, Centrum Informacyjne Sejmu poinformowało, że posiedzenie SDiM zostaje przełożone na wrzesień.
Aktualizacja: RMF FM informuje, że marszałkowie przełożonego posiedzenia, byli marszałkowie i posłowie Sejmu Dzieci i Młodzieży planują zorganizować 1 czerwca własne, alternatywne spotkanie. Zwrócili się z prośbą do Uniwersytetu Warszawskiego o udostępnienie odpowiednich sal. Po posiedzeniu planowany jest wspólny przemarsz przed budynek Sejmu.
Pokaż wszystkie artykuły tego autora
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.
Nie masz jeszcze konta na familie.pl?
Załóż je już teraz!