Artykuł promocyjny Opublikowany przez: moonikaa76 2014-07-28 11:27:27
Przede wszystkim porozmawiajmy z córką/ synem o czekających ich zmianach. Szkoła to kolejny etap w ich życiu. Tu będą mogli się wiele nauczyć, nawiązać znajomości i przyjaźnie, czasem takie na całe życie. Pokażcie swojemu dziecku, ile nowych ciekawych rzeczy będzie teraz robić. Pozna literki i cyferki, będzie rysować, malować, a za dobre zachowanie otrzyma słoneczka albo uśmiechnięte buźki. Niech szkoły nie traktuje jak przykrego obowiązku. Dlatego też warto pokazać dziecku drogę do szkoły, którą od września będzie pokonywał każdego dnia. Pozwólmy, by było samodzielne, nie wyręczajmy malucha we wszystkim. Niech sam zawiąże sznurówki lub zatemperuje kredki.
Już dziś przygotujcie listę artykułów potrzebnych do szkoły i wspólnie wybierzcie się na zakupy. Niech dziecko samo wybierze szkolną wyprawkę: plecak, zeszyty, kolor okładek, kredki, bloki, pióro czy też flamastry. Gdy już będziecie mieli podręczniki, wspólnie je przejrzycie. Niech wasza pociecha sama się przekona, czego będzie się uczyła, co pozna nowego.
Czas też przygotować pokój naszego dziecka. Warto zmienić go tak, by nie wyglądał jak przedszkolaka, tylko właśnie ucznia. Można odświeżyć kolor, poprzestawiać meble, pochować niektóre zabawki, a przede wszystkim trzeba zakupić biurko, przy którym dziecko będzie odrabiało lekcje. Przygotowanie pierwszego „stanowiska do nauki” musi być dobrze przemyślane. Dlaczego? Bo tu nasz maluch będzie spędzał wiele czasu, nie tylko przy nauce, ale także np. grając przy komputerze.
Jak dobrać meble i na co zwracać uwagę? Przede wszystkim zadbajmy o kręgosłup małego ucznia. Kolory i wzornictwo wybieranych mebli są na pewno istotne, ale prawidłowa postawa naszego dziecka jest najważniejsza. Najwięcej wad postawy powstaje w dwóch okresach: w wieku 6-7 lat, w związku z rozpoczęciem nauki i zmianą trybu życia dziecka oraz w okresie skoku pokwitalnego, gdy następuje zmiana proporcji ciała i przesunięcie środka ciężkości.
Dlatego też dziecko siedząc przy biurku powinno mieć proste plecy, odcinek lędźwiowy i dolny piersiowy oparty, nogi powinny całymi stopami dotykać podłoża i być ugięte w kolanach pod kątem 90 stopni, ręce swobodnie oparte na blacie i ugięte pod kątem 90 stopni, łokcie nie powinny leżeć na stole, ale nieco wystawać poza jego brzeg. Głowa powinna być lekko pochylona nad stołem, a odległość oczu od końca pióra powinna wynosić 30-35cm.
Przestrzeganie powyższych zasad, wyrabia nawyk utrzymania prawidłowej pozycji siedzącej i uniknięcie wad postawy. Warunkiem jest dostosowanie biurka i krzesła do wzrostu dziecka. Na szczęście są meble Moll, które ”rosną” razem z dzieckiem i umożliwiają zmianę ustawień wysokości oraz kąta nachylenia blatu.
Pamiętajmy też o krześle oraz odpowiednim oświetleniu. Wybierając krzesło należy zwrócić uwagę na regulacje wysokości i głębokości siedziska, a także wysokości i nachylenia oparcia. Szczególnie ważna jest możliwość ustawienia wysokości powierzchni siedzenia. Jeśli krzesło jest zbyt wysokie, dziecko nie sięga nogami do podłogi, a tymczasem stopy powinny mocno się na niej opierać. Najczęstsze błędy rodziców to kupowanie mebli na wyrost i podsuwanie maluchom „dorosłego” krzesła. W ofercie mebli Moll są krzesła Maximo i Scooter, które spełniają wszystkie normy. Oświetlenie biurka natomiast powinno być ustawione poniżej oczu dziecka i padać na miejsce pracy.
UWAGA, KONKURS !!!
Do wygrania biurka Winner z szufladą. W puli 40 biurek na 40 lecie Moll'a. Wystarczy wysłać kartę zgłoszeniową do fabryki Moll. Karty do odbioru są w naszym sklepie - Meble Moll, Warszawa Gocław, Wał Miedzeszyński 646. Szczegóły znajdziecie na Facebooku - kliknij!
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.