Artykuł promocyjny Opublikowany przez: Kasia P. 2017-03-13 14:36:11
Autor zdjęcia/źródło: pressfoto / Freepik
Wymyślne urodziny z klaunem, fontanną czekolady i dmuchanym zamkiem, zostawmy filmowym scenarzystom. Organizacja udanych urodzin dla dziecka to wyzwanie, na które trzeba poświęcić przede wszystkim swój czas. Nie wszystko są w stanie załatwić pieniądze i pokuszę się nawet o opinię, że dziecku bardziej będzie się podobać wycinanie z rodzicem czapek urodzinowych niż kupowanie takich samych gadżetów za ciężkie pieniądze, ponieważ dla dziecka liczy się wspólna praca, przygotowania i związana z nimi ekscytacja, poczucie ważności i tego, że jest się wyjątkowym i potrzebnym.
Kiedy już podejmiecie się organizacji urodzin dla dziecka we własnym domu, warto pomyśleć o kilku ważnych rzeczach.
MATERIAŁY DO POBRANIA ZNAJDZIECIE TUTAJ:
SCENARIUSZ 1 >>
SCENARIUSZ 2 >>
SCENARIUSZ 3 >>
Wiele przyjęć tematycznych dla dzieci opiera się o bajkowe opowieści. Warto zacząć spotkanie od lektury dzieciom wybranego fragmentu książeczki, początku opowieści, przykładowej historii. Lekturę można wzmocnić pokazywaniem dzieciom wcześniej wydrukowanych obrazków, o których w danym momencie jest mowa. Po lekturze fragmentu dzieci mogą wspólnie dokończyć bajkę w specjalnie przygotowanym dzienniczku. Warto to połączyć z rozmową i dać dzieciom czas na zadawanie pytań, a nawet odpowiadanie sobie wzajemnie na nie. Wspólną lekturę może też zwieńczyć narysowany pod jej wpływem obraz, który dzieci tworzą razem na jednym arkuszu szarego papieru.
Trzeba dać dzieciom też możliwość tzw. wyszumienia się, wyskakania i wytańczenia. W tym kontekście świetnie sprawdza się zabawa w figury woskowe. Dzieci tańczą w rytm puszczanej muzyki, która jest w pewnych momentach przerywana. W trakcie pauz dzieci nie mogą się ruszać, tylko zastygają jak figury woskowe. Innym rodzajem zabawy muzycznej jest ustawienie dzieciom w kole krzesełek. Dzieci tańczą w rytm muzyki, wtedy zabieramy jedno krzesełko. W trakcie pauz wszyscy starają się usiąść.
Dobrze wszystkim znana zabawa, która sprawia wiele radości. Dzięki jasnym zasadom dzieci dość łatwo się w niej odnajdują. Jedna wskazana w wyliczance osoba wychodzi z pokoju. Pozostałe dzieci chowają maskotkę w niewidocznym miejscu. Zadaniem osoby, która wraca do pokoju jest odszukanie zabawki za pomocą wskazówek dzieci. Podpowiadając dzieci mogą używać tylko słów ciepło lub zimno. Ciepło oznacza, że poszukujący jest blisko skrytego przedmiotu, a zimno, źe jest od niego oddalony.
Dzieci pojedynczo po kolei chowają się za drzwiami. Zadaniem dziecka, które się chowa jest naśladowanie głosu jakiegoś domowego lub dzikiego zwierzęcia. Pozostałe dzieci, które słuchają dobiegających zza drzwi odgłosów starają się zgadnąć jakie to zwierzę.
Już samo odbijanie baloników to świetna zabawa, a można ją jeszcze udoskonalić. Zanim napompujemy baloniki, dajemy dzieciom flamastry i prosimy je o malunek na balonikach. Po części plastycznej dzieci dmuchają baloniki i mogą obserwować, jak ich obrazki się zmieniają.
Dzieci uwielbiają serię książeczek z Basią i jej przygodami, która doskonale nadaje się na urodziny tematyczne dla dzieci, ponieważ rezolutna Basia uczy, bawi i wzbogaca wyobraźnię. Tytułowa dziewczynka zawsze chodzi ubrana w paski, więc warto żeby rodzice ubrali też tak swoje dzieci, co można zaznaczyć w specjalnym zaproszeniu. Urodziny można zacząć lekturą wybranej przez dzieci książeczki z serii, a zakończenie opowieści dzieci mogą wymyśleć same i zapisać lub narysować wspólnie w specjalnym notatniku od Basi. Wszystkie materiały udostępniamy do pobrania i druku. Wystarczy je powielić i wyciąć. Nie musisz kupować drogich akcesoriów w specjalnym sklepie lub wynajmować lokalu i animatora. Włącz w przygotowania także dziecko, które z pewnością chętnie dorysuje coś na zaproszeniach, czy poskleja czapeczki. Dzięki zaangażowaniu w organizację własnych urodzin dziecko poczuje się ważne i z ekscytacją będzie oczekiwać swoich gości.
Wszystkie książki o przygodach Basi kupisz TUTAJ>>
W najnowszej książce Basia i biblioteka główna bohaterka razem z innymi przedszkolakami ipanią Martą odwiedza bibliotekę. Wszyscy biorą udział w warsztatach artystycznych z autorką i ilustratorką ulubionych książek Basi – Różą Marcinek. Podekscytowana Basia nie ukrywa radości, bo biblioteka to naprawdę fantastyczne miejsce! Tym razem autorka porusza temat wyobraźni, tak ważnej dla każdego dziecka. A wyobraźnia, jak wiadomo, może prowadzić do różnych sytuacji – zabawnych, a także twórczych. Do czego przydała się dzieciom na zajęciach w bibliotece? Sprawdźcie sami!
Basia i przyjaciele to nowa seria przygotowana specjalnie dla trochę starszych czytelników Basi, którzy chętnie poznają bliżej jej przyjaciół i ich codzienne problemy. To przepełnione całą gamą emocji historie o relacjach z rówieśnikami i rodziną. Titi to opowieść o nauce zrozumienia, akceptacji i odmienności. O cierpieniu związanym z odrzuceniem oraz o sile prawdziwej przyjaźni i miłości. Zwykły spacer Titiego i jego rodziców zostaje przerwany przez nieprzyjemne spotkanie. Przed Titim piętrzą się pytania, na które nie zawsze łatwo znaleźć odpowiedź. Czy słowa mogą mieć kolory? Czy mogą ranić, jak ciężkie szare kamienie? Czy da się uleczyć zadane słowami rany? I jak sobie z tym poradzić, gdy jest się małym chłopcem z Haiti? Titi, Basia i Anielka zmierzą się z problemem różnic rasowych. Bardzo mocny i bardzo aktualny temat w serii dla małych dzieci.
Basia ukazuje się od jesieni 2008 r. Do tej pory wydanych zostało 27 tomów opowiadań. Wierni czytelnicy jeszcze przed wakacjami będą mogli poznać kolejne przygody Basi, już w czerwcu – Basia i basen.
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Stokrotka 2017.03.29 08:25
Nie ma co dzieciaków pozostawiać samy sobie, jednak mogą się nudzić same.. Fajne pomysły!
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.