Opublikowany przez: Redakcja F. Redakcja 2022-04-26 14:34:18
Autor zdjęcia/źródło: zdjęcie: kolaż zdjeć użytkowników z testowania gry Wszystkie Dzieci Świata
Wspólne spędzanie czasu jest niezwykle ważne dla tworzenia więzi rodzinnych. A dobra zabawa w trakcie edukacyjnej gry, to najlepszy sposób na rodzinny czas. Nasi mali Testerzy wraz z rodzicami świetnie się bawili grając w edukacyjną grę Wszystkie dzieci świata. Ta gra nie jest zwyczajną planszówką, to propozycja wyjątkowa, ponieważ uczy równego traktowania wszystkich ludzi niezależnie od ich pochodzenia, czy koloru skóry, ale także rozbudza ciekawość świata, a do tego daje potężną dawkę przydatnej wiedzy.
Gra Wszystkie Dzieci Świata przeznaczona jest dla dzieci w wieku 5-10 lat, a jednocześnie może grać w nią 2-6 osób. Gracze odpowiadają na pytania w quizie i mają wiele innych zadań do wykonania. Przy okazji sami decydują, jaki kolejny ruch wykonają na planszy przypominającej mapę świata. Wszystkie Dzieci Świata, to nie tylko ciekawa gra edukacyjna, ale przede wszystkim wyjątkowa gra kooperacyjna, która uczy dzieci działania w grupie i współpracy.
Paulina_p. zauważyła, że gra Wszystkie Dzieci Świata daje sporą dawkę wiedzy, a przede wszystkim uczy dzieci tolerancji:
Od soboty gramy w nową grę! Wszystkie dzieci świata od @tacticgames. Bardzo rozwijająca. Dzięki niej poznamy ciekawostki z różnych kontynentów. Gra dla dzieci 5-10lat. Najważniejsze, nie trzeba mieć super wiedzy. Wystarczy spryt i dobra obserwacja planszy. A wyszukiwanie szczegółów wciągnie dodatkowo dzieciaki.
Losowanie, kasowanie biletów, odpowiadanie na pytania, rzucanie kostką, oryginalne pionki. Bardzo dużo się dzieje, a tym samym gra nie nudzi się.
Uczymy dzieci poprzez zabawę, że choć ludzie różnią między sobą, wyglądem, kolorem skóry, to wszyscy są sobie równi. Poznawanie różnych kultur i ludzi rozbudza naturalną ciekawość u dzieci i pojawia się mnóstwo pytań. Już sam wybór pionków to wielkie emocje. Polecamy bardzo!
Dziękujemy @familiepl za możliwość poznania nowej gry.
Szasiakate ucieszyła się, że gra Wszystkie Dzieci Świata nie wymaga rywalizacji od uczestników, ucząc ich tym samym współpracy:
Bardzo dawno nie było tutaj recenzji żadnej gry. Ostatnio poznajemy zasady gry @tacticgames „Wszystkie dzieci świata”. Jest to gra kooperacyjna, która kształtuje umiejętność współpracy w grupie. Nie ma tu typowej rywalizacji między uczestnikami gry, bo wszyscy są w jednej drużynie i starają się wspólnie wygrać rozgrywkę.
Gra bardzo rozbudza wyobraźnię i pozwala usystematyzować wiedzę o świecie - nazywamy kontynenty, poznajemy tradycje różnych narodów, uczymy się tolerancji wobec innych narodowości. Możemy grać w pełną wersje z kartami, na których są pytania oraz zadania do wykonania na podstawie mapy świata, ale możemy też pominąć karty i zagrać bez nich. Myślę, że po kilku rozgrywkach każdy maluch będzie już specjalistą i odpowie na wszystkie pytania.
Sama gra jest bardzo solidnie wykonana a wszystkie elementy (paszport z pieczątkami, bilety, pionki, żetony itd.) sprawiają, że bardzo chętnie wyruszamy razem z dziećmi w podróż po świecie.
Dziękujemy @familiepl za możliwość przetestowania gry „Wszystkie dzieci świata” @tacticgames @tactic_letslearn
Radoscmamy doceniła wyjątkowe atuty edukacyjne gry Wszystkie Dzieci Świata:
Gra Wszystkie Dzieci świata oparta jest na fińskim podejściu do nauki. Cechuje ją brak rywalizacji i kooperacja. Dodatkowo wpływa pozytywnie na rozwój poznawczych, fizyczny i emocjonalnych zdolności dziecka. Wszystko to oczywiście poprzez świetną zabawę!
Gra jest pięknie ilustrowana i emanuje pozytywną energią, optymizmem i radością, dlatego pierwsza reakcja naszego synka to było WOW! Takie emocje towarzyszyły mu oczywiście przez całą rozgrywkę. Nie bał się on pytać lub szukać podpowiedzi, gdy miał problem z pytaniem. Sporo emocji budzi w nim losowanie kart podróży, a wylosowanie 2 konduktorów nie powoduje uczucia porażki tylko motywację, by jak najszybciej zdobyć kolejne pieczątki i wygrać grę.
Wszystkie dzieci świata to również wyzwanie dla nas dorosłych. Powinniśmy odnaleźć w sobie dziecięcą ciekawość do świata nas otaczającego. Wymazać z pamięci uprzedzenia do innych narodowości, kultur i starać się w każdym zakątku naszej planety odnaleźć coś niezwykłego: wspólnego, co nas łączy i różnice, które sprawiają, że jesteśmy wyjątkowi.
Plansza do gry to w rzeczywistości 6 puzzli, które po połączeniu tworzą mapę świata. Wyróżnione są na niej poszczególne kontynenty, na których znajdziemy charakterystyczne dla danego regionu zwierzęta, roślinność czy budowle. Takie ujęcie naszej planety myślę, jest najbardziej adekwatny dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym gdyż pozwala zapoczątkować np. naukę o strefach klimatycznych.
Pionkami są dzieci z różnych krańców świata: chłopcy i dziewczynki o odmiennym wyglądzie, strojach i cechach etnicznych. Dodatkowo w grze znajdziemy kostkę do gry, paszport wraz z 12 wyjmowanymi pieczątkami, kafelki biletów oraz żetony podróży.
Celem gry jest wypełnienie paszportu pieczątkami. Możemy je otrzymać, gdy dotrzemy na właściwy kontynent i udzielimy prawidłowej odpowiedzi na zadane pytanie […].
Pamiętajcie, że gra jest kooperacyjna, a nauka współpracy i praca w grupie jest tak istotna u dzieci przedszkolnych dopiero uczących się relacji społecznych z rówieśnikami. Dlatego celem wszystkich graczy jest zapełnienie pieczątkami wspólnego paszportu! Nie bójmy się zatem prosić o pomoc, gdy mamy problem z odpowiedzią na pytanie lub rozpoznaniem z jakiego regionu pochodzi dana karta!
Grazyna_w. ucieszyła się, że gra jest niezwykle intuicyjna:
Każda nowa gra, to ciekawostka dla każdego w naszym domu. Dzieci chętnie grają w gry planszowe, nie ważne czy są odpowiednie do wieku ( Zoja 3l).
Gra wszystkie dzieci świata od @tacticgames, odpowiednia jest dla dzieci w wieku 5-10 lat. Uczy ciekawostek z wielu kontynentów, rozwija, dzięki grze poznamy różne kultury, odcienie skóry, ludzi. Losowanie, kasowanie biletów, odpowiadanie na pytania i rzucanie kostką. Nie potrzeba znać wszystkiego, dzięki obserwacji planszy gra potoczy się znakomicie. A wy, gracie w planszówki?
Mama mowmibrzydko ucieszyła się, że gra Wszystkie Dzieci Świata pomaga stworzyć dziecku wizję świata pełną miłości, tolerancji i otwartości:
Czas przy planszówkach, to zdecydowanie nasze ulubione zajęcie. Kolekcja B jest już naprawdę pokaźna, ale ten egzemplarz jest nam wyjątkowo bliski! Kto jest z nami dłużej ten wie, że wspólne wypady, podróże to nieodłączny element naszego życia i właściwie odkąd tylko Bendżi pojawił się na świecie oswajany był z różnymi kulturami. Na ten moment nie mieliśmy jednak okazji wyruszyć poza Europę, choć planów w głowie pojawiło się kilka. Benio jednak często wypytuje o różne zakątki świata i jest bardzo ciekawskim chłopcem, co cieszy mnie za każdym razem!
Dzięki planszówce 'Wszystkie dzieci świata' możemy przybliżyć mu kultury i zwyczaje każdego zakątka ziemi. Gra nie tylko bawi, ale ma też funkcję edukacyjno wychowawczą. Nie jest to zwykła planszówka - to podróż, wspólne odkrywanie, poznawanie. Podczas gry trafiamy na quizy, zagadki i różne zadania - a celem jest uzbieranie kompletu pieczątek we wspólnym dla wszystkich graczy paszporcie. Solidna, z pięknymi ilustracjami, kooperacyjna gra dla dzieci już od 5 roku życia - pozwala nie tylko na wspólne poznawanie świata, ale też pięknie działa na relacje rodzic-dziecko. Jeżeli chcemy pomóc zbudować dziecku wizję świata pełną miłości, tolerancji i otwartości - to ta gra będzie idealnym wstępem!
Wiola_w. zachwyciła się piękną grafiką gry i jej wyjątkowo dopracowanym wykonaniem:
Nauka może być zabawą pełną gier! Właśnie takie hasło przewodzi nowej grze planszowej Wszystkie Dzieci Świata od @tacticgames i bardzo się cieszę, że ta gra trafiła w nasze ręce.
Dzięki niej dziecko ma możliwość poznać inne kultury i uczy się, że choć na świecie ludzie różnią się między sobą to wszyscy są sobie równi.
W zestawie mamy dużą planszę, która przedstawia mapę świata, podzieloną na 6 części. Te części, to kontynenty, po których wędrujemy. W trakcie gry naszym zadaniem jest m.in. odpowiedzieć prawidłowo na pytanie z karty (których jest aż 100). Pytania dotyczą poszczególnych kontynentów i dzięki nim dowiadujemy się mnóstwa nowych rzeczy i poznajemy świat, ludzi i ich kultury.
Zasady gry są bardzo łatwe, a rozgrywka nie trwa długo, dlatego to świetna propozycja dla dzieci już od 5 roku życia. Wielki plus również za jakość gry, wszystko pięknie dopracowane i wykonane. Z pewnością będziemy często sięgać po Wszystkie Dzieci Świata!
Jestem ciekawa, jakie Wy gry polecacie, w które można grać wspólnie z dziećmi? Również z tymi młodszymi.
Pokaż wszystkie artykuły tego autora
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.