Artykuł promocyjny Opublikowany przez: Redakcja Familie Redakcja 2017-11-21 12:01:24
Autor zdjęcia/źródło: @ materiały Amol
Jednym z najbardziej znanych domowych syropów jest syrop z cebuli. Nadal jednak są osoby, które jeszcze się z nim nie spotkały, więc warto szerzyć wiedzę na temat jego właściwości. Syrop z cebuli jest ceniony za swoje walory przeciwbakteryjne i przeciwzapalne, dzięki którym pomaga zwalczyć przeziębienie, kaszel i inne objawy towarzyszące rozpoczynającej się chorobie.
Do przygotowania syropu z cebuli wystarczy cebula i miód. Opcjonalnie, zamiast miodu, można również zastosować cukier, choć wówczas działanie syropu będzie nieco słabsze.
Cebulę kroimy na plasterki, a następnie układamy warstwowo w słoiku, przekładając miodem/cukrem. Możemy również drobno ją posiekać, wsypać do słoika i dopiero wtedy zalać miodem/zasypać cukrem. Po 24 godzinach należy zlać powstały płyn i przelać do osobnego słoika. Potem wystarczy zażywać 1 łyżeczkę syropu 2-3 razy dziennie, a infekcja szybko powinna nas opuścić.
Uporczywy kaszel potrafi skutecznie utrudnić nam życie. Doskonałym remedium na walkę z nim jest syrop z siemienia lnianego. Nawilża on błonę śluzową gardła i działa wykrztuśnie, dzięki czemu łagodzi kaszel.
Do jego wykonania potrzebne nam będą 3 łyżki siemienia lnianego, pół szklanki wody, 2 łyżki soku z cytryny oraz 2 łyżki miodu. Przygotowanie rozpoczynamy od zalania ziaren siemienia wodą. Gdy zauważymy, że nasiona napęcznieją i zaczną wydzielać substancję żelową, możemy dodać pozostałe składniki. Po ok. dobie zlewamy powstały płyn i możemy korzystać z jego dobroczynnych właściwości pijąc 1-2 łyżeczki 3-4 razy dziennie.
Anemia dotyka małych i dużych, a walka z nią często jest długotrwała i trudna. Preparaty z żelazem bywają trudno przyswajalne, dlatego warto sięgnąć po domowy sposób na anemię czyli syrop z buraka.
Do jego wykonania potrzebujemy dorodny burak ćwikłowy oraz 4-5 łyżek cukru. Buraka kroimy w drobną kostkę lub ucieramy na tarce, a następnie zasypujemy cukrem i zostawiamy na około 24 godziny. Po tym czasie powstały sok przelewamy do osobnego naczynia i pijemy 2-3 razy dziennie po łyżeczce.
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.