Opublikowany przez: Kasia P. 2014-09-22 15:22:18
O zdrowie warto zawalczyć wszystkimi możliwymi metodami, zwłaszcza jeśli w grę wchodzi samopoczucie i dobra forma rodziny. Wystarczy przecież, że dziecko jak zwykle przyniesie coś z przedszkola lub szkoły i cała rodzina musi położyć się do łóżka, albo przynajmniej powinna, bo w praktyce wiemy jak to wygląda… Musimy dzielnie z kaszlem i katarem wszyscy wytrzymać do weekendu, bo praca, bo klasówka w szkole itd. Domowe sposoby na przeziębienie radzimy stosować w nagłych sytuacjach awaryjnych, a także profilaktycznie. Ważna jest przede wszystkim regularność – codziennie dbamy o siebie!
Łagodzący aloes
Jeśli jeszcze nie masz go w domu to koniecznie postaraj się o szczepkę tej rośliny od koleżanki. Świetnie wpływa na jakość powietrza w domu, ale i pomaga w nagłych problemach z przeziębieniem. Wystarczy przygotować syrop z aloesu i pić go każdego ranka na czczo a rodzina będzie zdrowa jak rydz.
SOK Z ALOESU Z MIODEM
Obetnij liście z całej rośliny i włóż na co najmniej dobę do lodówki. Następnie pokrój całe liście i zmiksuj dokładnie. Zmiksowany sok dobrze przetrzeć przez sito. Do soku dodaj tyle miodu, ile lubi Twoja rodzina, ale uważaj żeby nie było za słodko, bo jednak wartości aloesu mają przeważać w tej leczniczej miksturze. Przelej wszystko do ciemnego szkła. Możesz podawać go także w postaci bardziej rozcieńczonej z wodą i cytryną. Soku nie należy podgrzewać, bo traci wtedy swoje właściwości.
Kapcie z wkładką
Dużo ciepła ucieka nam przez stopy, dlatego dobrą metodą na przeziębienie są tzw. kapcie z wkładką. Smarujemy dziecku stopy dobrą, miętową maścią rozgrzewająca i nakładamy na nie grube skarpety. Oczywiście na to kapcie. Dzieci często, biegając po podwórku marzną w kończyny, dlatego tak ważne jest i ogrzanie. Jest to metoda bezwarunkowa do wykorzystania, jeśli stopy przemokną na spacerze. Dobrą maść rozgrzewającą możesz też przygotować w domu sama.
Składniki na domową maść:
Wszystkie składniki trzeba dokładnie razem rozetrzeć i wymieszać. Mieszanina będzie dość tłusta, więc skarpetki trzeba będzie wymieniać regularnie, bo dodatkowo będą przepocone. Co ciekawe maść poza właściwościami rozgrzewającymi działa także przeciwbólowo na stawy.
CIEPŁA KAPUSTA
O tej metodzie zawsze pamiętają babcie i choć nie jest lubiana przez najmłodszych to warto babcinych rad posłuchać. Kapusta posiada związki siarki oraz sól potasu, łagodzące ból gardła i stany zapalne. Wystarczy potrzymać ją przez 20 minut w odpowiednim miejscu, np. na gardle pod szalikiem i szybko można poczuć efekty.
Liście kapusty zanurz w gorącej wodzie, a potem rozbij tłuczkiem. Możesz także zagotować torebkę ryżu i także po ostudzeniu przyłożyć z kapustą do gardła. Następnie owiń szalikiem i trzymaj 20 minut.
Partnerem artykułu jest Producent lizaków witaminowych:
Pokaż wszystkie artykuły tego autora
Malina627 2015.03.19 09:40
jesień i zima dała się moim dzieciakom we znaki, katar, później kaszel, zapalenia zatoki i oskrzeli, wypróbowałam różne syropy, a skuteczny okazał się Zatogrip- sprawdziłam skład i oprócz najwyższych dawek wyciągów z bzu czarnego i pelargonii afrykańskiej, zawiera naturalną wit.C i cynk, który działa stymulująco na budowanie odporności u dziecka.
Stokrotka 2014.10.10 22:16
O wywarze z pietruszki to nie wiedziałam, muszę wypróbować!
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.