Artykuł promocyjny Opublikowany przez: Reklama Familie.pl Redakcja 2024-08-08 10:12:41
Autor zdjęcia/źródło: unsplash.com
Artykuł sponsorowany
Wybierając telefon dla dziecka, warto wziąć pod uwagę jego specyfikacje. Dzieci w wieku wczesnoszkolnym, choć potrafią już obsługiwać różnego rodzaju urządzenia, wciąż są dziećmi – a związku z tym wymagają nieco innego podejścia do sprzętów niż w przypadku nastolatków czy osób dorosłych.
Warto zacząć od sprawdzenia wielkości telefonu oraz ekranu. Smartfon musi mieścić się w dłoni dziecka i pozwalać mu wygodnie sięgać z jednego narożnika wyświetlacza do drugiego. Ważne też, by telefon był wygodny do noszenia w dziecięcej kieszeni czy plecaku. Dobrym wyborem będzie więc telefon o przekątnej nie większej niż 6 cali.
Dobry telefon dla dziecka powinien mieć też filtr światła niebieskiego, by oczy nie męczyły się zbytnio podczas użytkowania telefonu. Niemniej ważne jest solidne wykonanie smartfonu – telefon powinien być przygotowany na różnego rodzaju upadki podczas zabawy. Dobrym wyborem będzie więc opcja z obudową z wytrzymałego poliwęglanu. Wysokiej jakości smartfony dla dziecka znajdziesz np. w Orange: https://www.orange.pl/esklep/smartfony, gdzie z łatwością porównasz różne modele telefonów idealnych na prezent dla młodszych użytkowników.
Nie zapomnij także o tym, by wybrać telefon dla dziecka z długo działającą baterią (najlepiej ok. 5000 mAh), by nie zaskoczyło go nagłe wyłączenie się telefonu np. w szkole.
Kolejnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę przy wyborze telefonu zarówno dla dziewczynki, jak i chłopca, jest aparat. Choć nie musi być bardzo profesjonalny, to jednak warto zwrócić uwagę na jego jakość, szczególnie w przypadku przedniej kamery (do selfie). Dzieci już nie tylko często robią sobie zdjęcia z przyjaciółmi, np. podczas zabawy lub przerwy w szkole, ale też nagrywają dla frajdy zabawne filmiki. Dzieci chętnie używają także aplikacji z różnego rodzaju filtrami na zdjęcia, np. postaci z bajek czy zwierząt – a żeby takowe wyszło dobrze, aparat musi być odpowiedniej jakości.
Będąc w temacie aplikacji, warto też zerknąć na pamięć RAM, która nie powinna być mniejsza niż 6 GB, a nawet 8 GB. Pozwoli to dziecku na swobodne korzystanie z telefonu, przede wszystkim kilku aplikacji oraz gier równocześnie. Miej też na uwadze pamięć wewnętrzną: im większa, tym więcej zdjęć, filmików czy apek dziecko będzie mogło pomieścić na telefonie (zadaj sobie pytanie: jak często będzie w nim sprzątać? ?). Przyzwoite możliwości daje 128 GB.
Telefon powinien być też dostosowany do indywidualnych potrzeb dziecka. Zwróć więc uwagę na wcześniej wspomniane aspekty, dostosowując je do zainteresowań osoby, której chcesz sprezentować telefon na komunię. Jeżeli dziecko jest fanem gier mobilnych, istotny będzie jak największy RAM, by smartfon działał sprawnie – i dobry wyświetlacz. Jeśli to artystyczna dusza, aparat może być istotny. U małych czytelników i naukowców sprawdzi się duży ekran (ale dopasowany do dłoni), by dziecko mogło swobodnie czytać i uczyć się nowych rzeczy.
Z kolei dziecko, które żywo interesuje się technologią, z pewnością ucieszy się z nowoczesnego telefonu, takiego wyposażonego w dużą liczbę ciekawych funkcji (np. wsparcie sztucznej inteligencji). Jeśli zaś dziecko jest typem małego odkrywcy – to wytrzymała bateria będzie istotna podczas dłuższych eskapad. Niezależnie od tego, czy dziecko wybiera się na rodzinną wycieczkę w góry, czy chce łapać Pokemony.
Telefon to świetny prezent, który zostanie z użytkownikiem nim na dłuższy czas, a przy okazji może wspomóc jego rozwój. Odpowiednio zabezpieczony (pamiętaj o kontroli rodzicielskiej!) będzie bezpieczny w użytkowaniu, a dziecko pozostanie w stałym kontakcie z rodziną i przyjaciółmi.
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.