Opublikowany przez: Kasia P. 2014-11-05 10:28:33
Androlog– zajmuje się generalnie zaburzeniami I patologią jądra. Do androloga zgłaszają się chłopcy I mężczyźni zaniepokojeni kształtem jąder, zmianami na nich, lub mający wątpliwości, co do swojej płodności. Uwaga! Jeśli masz mizerny zarost, notujesz spadek wagi ciała, tracisz zainteresowanie nowymi rzeczami oraz seksem to androlog na Ciebie czeka! Wizytę u androloga rezerwują też. Panowie z zaburzeniami erekcji.
Jeśli o tych ostatnich mowa, to dobrym adresem może być angiolog – Generalnie angiologia zajmuje się diagnozą, I chorób tętnic, żył i naczyń limfatycznych., Ale od niedawna angiolodzy dysponują urządzeniami, które przywrócą sprawność naczyniom znajdującym się w prąciu,; a zatem uratują zamierające życie seksualne! Do tego specjalisty zwrócisz się tez w przypadku nawykowych poronień I zwykłych żylaków.
Dermatolog – zajmuje się zdrowiem skóry, włosów I paznokci, ale często – jak dr Jowita Dejewska – jest jednocześnie wenerologiem. Choroby weneryczne – przenoszone droga płciową – dają często poważne objawy skórne (np. Wirus HPV objawia się brodawkami). Dermatolog pomoże też urodzie i kondycji skóry- jeśli jest dobry i uparty to da radę trądzikowi oraz cellulitowi. Dermatolog może odesłać nas do endokrynologa, alergologa bądź innego specjalisty,
Dietetyk, – co on może mieć wspólnego z zyciem seksualnym? Wziąwszy pod uwagę, że niewłaściwą dieta powoduje wahania libido, lekarz – dietetyk może okazać się dla harmonijnego związku ważną osobą. Zbada Cię dokładnie pod kątem doborów i niedoborów składników odżywczych. On też ewentualnie pokieruje Cię dalej.
Endokrynolog – specjalista od gruczołów wydzielania wewnętrznego i hormonów. Zaburzenia w funkcjonowaniu przysadki mózgowej, tarczycy, nadnerczy czy jajników, mogą mieć wpływ na zaburzenia miesiączkowania, nadmierny rozrost owłosienia i wiele innych problemów, zarówno ginekologicznych jak i ogólnoustrojowych.
Jeśli jednak bolą Cię jajniki, to w pierwszej kolejności odwiedzisz ginekologa.
Mężowi znajomej, który pytał o ginekologa odpowiadamy: jak sama nazwa wskazuje ginekolog (gyne - z greckiego “kobieta”) zajmuje się profilaktyką i leczeniem chorób wyłącznie żeńskiego układu płciowego.
Pierwsza wizyta – wyjaśnia ginekolog Jacek Tuwimowski – powinna mieć miejsce jeszcze przed miesiączkowaniem: podczas nieinwazyjnego badania dziewczynki obecna jest matka, lekarz stwierdza, czy dziewczynka rozwija się prawidłowo, czy jej jajniki, macica itd. funkcjonują prawidłowo. Ginekologa panie odwiedzają bardzo regularnie do końca życia, raz w roku robią cytologię i zalecone badania hormonalne. Z ginekologiem, a nie z koleżankami z pracy, konsultujemy zmianę środków antykoncepcyjnych, obfite miesiączki lub ich brak. Ginekolog prowadzi ciążę i kontroluje pacjentkę po porodzie. Nie wstydzimy się pytać go o seks w czasie ciąży czy połogu, podobnie jak o antykoncepcyjną wartość karmienia piersią ( jest żadna!).
Jeśli dopiero planujesz ciążę idź do lekarza profilaktycznie, żeby ocenić stan dróg rodnych, stwierdzić cykle owulacyjne I ocenić poziom hormonów. Na wizytę umów się też, gdy pomimo starań nie zachodzisz w ciążę.
Większość ginekologów dodatkowo specjalizuje się w położnictwie I ultrasonografii. Niektórzy zajmują się laseroterapią ( usuwanie skutków HPV, zmian zapalnych za pomocą laserów).Coraz większą popularność zdobywa ginekologia estetyczna, czyli laserowe I nie tylko, poprawki zniszczonych porodami, infekcjami I wiekiem okolic intymnych.
Kardiolog – znalazł się w naszym wykazie, bo– jak dowiedziono – problemy z erekcją wyprzedzają o dwa lata problem z sercem. Jest, więc kardiolog doskonałą osobą do rozmowy o życiu seksualnym, szczególnie, jeśli niepokoi Cię zadyszka, ciśnienie, lub gwałtowny spadek kondycji.
Psychiatra – zajmuje się profilaktyką i leczeniem zaburzeń psychicznych, w tym depresji. A jednym z pierwszych objawów tej koszmarnej choroby jest spadek libido. Nie wolno się wstydzić ani wizyty u tego lekarza, ani podnoszenia tematów z życia intymnego. On od tego jest!
Seksuologia - jest specjalnością medyczna, a także gałęzią psychologii. Seksuolog – lekarz działa tam, gdzie stwierdzono medyczne przyczyny zaburzeń (np. w anorgazmii, zaburzeniach wytrysku etc.); prowadzi lekoterapie. Seksuolog – psycholog wkracza do akcji, gdy lekarz wykluczył somatyczne przyczyny naszych problemów I doszedł do wniosku, że tkwią one głowie. Warto sprawdzić, czy wybrany przez nas seksuolog jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
Urolog – najlepszy przyjaciel mężczyzny! Regularne wizyty w gabinecie urologa powinny być ustawowym obowiązkiem każdego męża, brata, kochanka; jednak owiane potworną sławą badanie “per rectum” odstrasza panów, którzy przez to zapadają na choroby prostaty I jej okolic. Najczęściej, gdy pojawia się krwiomocz, trzeba już ratować życie zamiast zapobiegać chorobom. Urolog jest tez specjalista od pęcherza moczowego – bez względu na płeć właściciela.
Podsumowanie: niczego nie leczymy sami! Jak widać lekarzy jest mnóstwo, a jeśli akurat żadnego nie ma w pobliżu, lub NFZ funduje nam długie czekanie to zawsze możemy szukać pomocy u aptekarza. MGR Anna Tychmanowicz – farmaceutka wyjaśnia Portalowi Zdrowia Seksualnego, że rolą aptekarza jest nie tylko realizowanie recept, ale też doraźna pomoc “Swędzi Cię właśnie tam – przyjdź do apteki – dostaniesz tam preparaty do stosowania miejscowego, np. Okłady z kwasu bornego, które przyniosą natychmiastową ulgę. Jeśli nie wiesz, do jakiego lekarza się skierować – farmaceuta Ci doradzi”. Pamiętajcie! Zdrowie mamy tylko jedno.
Wszystkie informacje podano za Portalem Zdrowia Seksualnego>>
Pokaż wszystkie artykuły tego autora
31.182.*.* 2017.07.02 23:58
jak miałem problem z potencją to wybrałem się do mojego lekarza rodzinnego i to wystarczyło.
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.