Artykuł promocyjny Opublikowany przez: ULA 2013-02-22 15:32:26
Ja tylko zbieram pieniądze, aby pacjenci mogli mieć bezpłatną opiekę. Ktoś powie „Nic wielkiego!”. Może nie, a może tak...
Nie jest łatwo wśród ogólnego przekonania, że Fundacje i Stowarzyszenia to przekręty, nie jest łatwo bo opiekujemy się osobami dorosłymi i śmiertelnie chorymi, które w hierarchii pomocy są na szarym końcu!
Codziennie zastanawiam się dlaczego tak jest? Przecież mamy 3000 pacjentów rocznie, czy nikt nie widzi skali problemu?
Rozmawiając z Pacjentami widzę w nich swoją babcię, dziadka, mamę, tatę, siostrę, bo właśnie tacy ludzie są u nas! Ludzie, którzy żyją i chcą żyć, których rodziny pracują i wiedzą, że im pomożemy w opiece nad najbliższymi. Zaufali nam, nie szczędzą pochwał i podziękowań.
Rodziny pacjentów dzielą się z nami, najcenniejszymi dla nas opiniami. Pani Marta dziękując mówi „Nie wiedziałyśmy jak sprawna jest tu opieka, jak przemyślane i dostosowane do potrzeb i możliwości chorych są meble, naczynia, posiłki. To nie przedmioty jednak odgrywają decydującą rolę, ale ludzie, którzy wybrali najtrudniejszą chyba z prac – służbę ludziom umierającym (…).”
Pani Małgorzata, żona jednego z naszych pacjentów, dzieli się opinią o hospicjum mówiąc, że „indywidualne podejście do każdego pacjenta jest nieocenionym darem dla tych ciężko chorych ludzi (…).”
Żona pana Witolda, pani Krystyna, stwierdza: „Po dostaniu się do hospicjum stacjonarnego, mojego męża i mnie otoczyła profesjonalna opieka medyczna oraz ciepło ludzi, którzy na co dzień obcują ze śmiercią i cierpieniem, nie zatracili życzliwości i wrażliwości na drugiego człowieka (…).”
Dzięki pochwałom, podziękowaniom, takiej postawie ludzi mam siłę i motywację, aby prosić, prosić i prosić mimo, że często na mojej drodze stoi mur, który trudno jest zburzyć. Moim celem, ukrytym pragnieniem jest aby każdy Ursynowianin wiedział, kim jesteśmy i co robimy, aby był dumny, że na Ursynowie jest hospicjum, które ma priorytet stać się najlepszym na świecie!
Aby zainteresował się i pomógł nam w tym, gdyż bez Was drodzy sąsiedzi jest bardzo trudno. Dlatego zwracam się w swoim imieniu o pomoc, o 1%, mam nadzieję, że w tym roku dzięki Wam uda się i to będzie nasz wspólny sukces – dążenie do doskonałości opieki hospicyjnej.
A teraz chcę przedstawić życie w hospicjum, podsumować działania i osiągnięcia w roku 2012 dla tych, którzy nam pomogli i dla tych, którzy zechcą pomóc. Również zapraszam do kontaktu bezpośredniego 22 544-06-71, email: Paulina.kasperska@fho.org.pl, czekam na Państwa sugestie, radę, pomoc.
Paulina Kasperska, pracująca w Fundacji Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa (FHO) na stanowisku Fundraiser, dba o kontakty z darczyńcami, pielęgnuje je, ale na czele wszystkich jej działań zawsze stoi pacjent.
Fundacja oprócz 24-godzinnej opieki nad pacjentami przez 7 dni w tygodniu, podejmuje się organizowania licznych wydarzeń, akcji, celem których jest ZAWSZE poprawa jakości opieki nad pacjentami.
W listopadzie 2012 roku FHO zainicjowała Akcję zbiórki na obrazy i telewizory do sal pacjentów oraz samochody dla potrzeb opieki domowej i hospicjum stacjonarnego. Dzięki wsparciu osób indywidualnych oraz firm udało nam się w dużym stopniu osiągnąć wytyczone cele. W ich realizacji bardzo pomogła firma Panasonic Polska, która podarowała nam 21 telewizorów oraz Fundacja TVN Nie jesteś Sam, która przekazała nowy samochód osobowy!
Działania naszego hospicjum wspiera kilku, stałych już partnerów – przyjaciół działających na Ursynowie i Mokotowie. Są to przede wszystkim Polsko Angielskie Przedszkole Niepubliczne „Wesołe Krasnale”, Restauracja Indyjska Ganesh, Restauracja Karpielówka, Centrum Artystyczne Sztukarnia oraz portal Pogodynka.pl i Gawryszewski Finanse. Cały czas staramy się poszukiwać nowych firm, osób indywidualnych, które filantropijnie, bezinteresownie pomogą nam trwać. Pomoc ta rozumiana jest bardzo szeroko, ponieważ nie zawsze celem jest pozyskanie funduszy, choć te są jednymi z ważniejszych.
Oferowaną pomoc, opiekę nad pacjentami doceniają rodziny naszych pacjentów, ale również instytucje. FHO otrzymało wiele nagród, z których jest dumna. Zależy nam jednak, aby również społeczeństwo, zarówno mieszkańcy Ursynowa, ale nie tylko, dostrzegali i rozumieli, jak ważną misję pełnimy i z jakim oddaniem staramy się pomagać.
Nagrody dla FHO:
1. Certyfikat Organizacja Godna Zaufania, certyfikat nr 002 z grudnia 2011 r.
2. Kapituła i Organizatorzy Ogólnopolskiego Konkursu Medycznego PERŁY MEDYCYNY 2010 przyznają dyplom uznania „za szczególną wrażliwość na ludzkie potrzeby oraz nieocenioną pomoc w ratowaniu życia”. Gala PERŁY MEDYCYNY, Warszawa (2010 r.)
3. Dyplom imienia św. Kamila – Światowy Dzień Chorego w kategorii: instytucje, stowarzyszenia, organizacje będące wzorem opieki nad chorymi i ich rodzinami dla FHO za miłość do bliźniego, ofiarną służbę i godną naśladowania – szlachetną postawę osób pracujących w hospicjum. Warszawa (2008 r.)
4. Hospicjum 2005, Kopernik Medicum, Expo Andre, Toruń 2005 r.
5. Światowy Dzień Chorego. Nagroda im. Św. Kamila – wyróżnienie
6. Dyplom. Komitet Organizacyjny V Ogólnopolskiej Konferencji Medycyny Paliatywnej Hospicjum 2005 r. III Ogólnopolskiego Forum Onkologii i Psychoonkologii składa serdeczne podziękowania Panu dr n. med. Ryszardowi Szaniawskiemu (Prezesowi FHO w Warszawie) za wsparcie udzielone organizatorom podczas realizacji Konferencji i Forum.
7. Nagroda im. Św. Brata Alberta
Dyplom przyznania Nagrody im. Św. Brata Alberta – Adama Chmielowskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury, sztuki sakralnej, działalności charytatywnej, społecznej i ekumenicznej za rok 2003.
8. Kapituła Konkursu na najlepszą Inicjatywę Obywatelską PRO PUBLICO BONO dla dobra wspólnego Rzeczpospolitej , podziękowanie za udział w V edycji Konkursu oraz za wytrwałą pracę na rzecz dobra wspólnego. (2003 r.)
9. Dyplom w podziękowaniu za dotychczasową wspólną realizację zadań w zakresie świadczenia usług medycznych oraz w uznaniu dla wysokiego poziomu zarządzania, profesjonalizm i fachowość całego personelu. Dyrektor Oddziału Branżowej Kasy Chorych dla Służb Mundurowych w Warszawie (2001 r.).
10. Redakcja Tygodnika „Południe” Głos Mokotowa, Ursynowa i Wilanowa.
Nagroda Południa w dziedzinie AKTYWNOŚĆ za niezłomną walkę o godność ludzi nas potrzebujących. Warszawa (2001 r.)
11. Rada Miasta Stołecznego Warszawy z okazji Święta Warszawy przyznaje nagrodę Miasta Stołecznego Warszawy za 2000 rok.
Fundacja Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa istnieje już od ponad 20 lat! Opiekujemy się pacjentami w hospicjum domowym, hospicjum stacjonarnym oraz rodzinami pacjentów. FHO jest największym hospicjum na terenie Warszawy!
Nasze hospicjum zlokalizowane jest na ul. Pileckiego 105. Wiele osób pyta: „to jest budynek hospicjum? Taki ładny? Zadbany? I tyle zieleni!”. Nie spodziewają się, że hospicjum może pozytywnie zaskoczyć. Dbamy i pielęgnujemy ogród otaczający hospicjum, aby pacjenci mogli czuć ukojenie i zaznawać intymności.
By być jeszcze bardziej widoczni, zwracać uwagę lokalnej społeczności, postanowiliśmy na murze, przy wejściu na teren hospicjum namalować kolorowego ptaka. Jest to logo zainaugurowanej przez FHO kampanii społecznej „Daj chwilę”.
…Kto z Państwa by pomyślał, że hospicjum może być „siódmym niebem”?
…Kto z Państwa nie boi się nas dostrzec, by udzielić wsparcia?
Liczymy na Państwa empatię, zrozumienie, wrażliwość, przekażcie na rzecz Fundacji Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa swój 1% podatku.
W formularzu PIT wystarczy wpisać tylko nasz numer KRS 0000128039
Stwórzmy razem na Ursynowie najlepsze hospicjum na świecie!
Ps. Zachęcamy do przeczytania naszego artykułu w Passa w dniu 7 marca.
Paulina Kasperska
Karolina Chojka-Bartoszko
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.