26 lipca wszystkie Anny obchodzą swoje święto, dlatego wszystkim solenizantkom składamy najserdeczniejsze życzenia. A wiecie skąd wzięło się imię Anna i co ono oznacza?
>>>ROZDAJEMY KOSMETYKI NA IMIENINY ANNY
Anna - imię żeńskie pochodzenia hebrajskiego, które tłumaczy się jako "pełna wdzięku, łaski". W Polsce imię to występuje od 1229 roku w formie Anna oraz od 1311 roku w formie Hanna, ze staropolskimi zdrobnieniami: Annusza, Hannula, Hannusza, Anica, Anka, Anuchna, Anula, Anulka, Anusza, Hanc(z)ka, Hania, Haniła(?), Hanka, Hanszka, Hanuchna, Hanula, Hanulka, Hanusza, Hanuszka, Hańka, Janka, Nuchna, Nutka. Nagłosowe h— można wyjaśnić jako przydech przed samogłoską znajdującą się na początku imienia lub jako wyraz wpływów niemieckich. Forma Hanna, jakkolwiek stała się imieniem nadawanym samodzielnie, w dalszym ciągu wraz z pochodnymi formami — również w czasach współczesnych — występuje jako spieszczenie imienia Anna. Inne formy pochodne: Anita, Aneta, Anika.
Anna jest najpopularniejszym imieniem w Polsce. Według danych imię to nosi ok. 5,4% populacji żeńskiej naszego kraju i jest ono ponad 1,5 raza częstsze, niż drugie co do popularności imię w Polsce — Maria. Wśród imion nadawanych nowo narodzonym dzieciom, Anna zajmuje 14 miejsce w grupie imion żeńskich.
Anna Dymna - polska aktorka teatralna i filmowa. Założycielka i prezes Fundacji "Mimo Wszystko", członkini Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu oraz Rady Programowej Radia RMF Classic. Jest matką chrzestną sztandaru 2. Korpusu Zmechanizowanego im. Władysława Andersa, pomysłodawczynią Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych "Albertiana" oraz Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty dla uzdolnionych wokalnie osób niepełnosprawnych.
Anna Jantar - właściwie Anna Maria Szmeterling, od 1971 również jako Anna Maria Kukulska. W latach 70. była czołową polską piosenkarką. W 1972 po zdaniu egzaminu została zawodową piosenkarką estradową i rozpoczęła karierę solową jako Anna Jantar. W 1973 uczestniczyła w KFPP w Opolu, gdzie zaśpiewała swój pierwszy solowy przebój Najtrudniejszy pierwszy krok. W trakcie swojej kariery zdobyła wiele nagród i wyróżnień. Współpracowała z wieloma polskimi artystami m.in. ze Stanisławem Sojką, Bogusławem Mecem, Zbigniewem Hołdysem, Andrzejem Tenardem, nagrywała również piosenki z Budką Suflera i zespołem Perfect. Matka piosenkarki Natalii Kukulskiej.
Zginęła w pobliżu warszawskiego Okęcia w katastrofie samolotu Ił-62 "Mikołaj Kopernik" lecącego z Nowego Jorku 14 marca 1980 roku. Anna Jantar została pochowana na warszawskim Cmentarzu Wawrzyszewskim, choć zbiorowa mogiła ofiar katastrofy lotniczej znajduje się na Cmentarzu Komunalnym na Wólce. Na nagrobku widnieje nazwisko Anna Jantar Kukulska.
Anna Maria Jopek - polska wokalistka, pianistka, kompozytorka, autorka tekstów piosenek, producentka nagrań. Jest zdobywczynią 15 płyt złotych i platynowych. Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie fortepianu, studiowała też na wydziale jazzu w Manhattan School of Music w Nowym Jorku. Stypendystka warszawskiego Towarzystwa im. Fryderyka Chopina i nowojorskiego Columbia University.
W 1997 roku z piosenką Ale jestem reprezentowała Polskę w Konkursie Eurowizji, który odbył się w Dublinie. Zajęła 11 miejsce. Kilka miesięcy później ukazał się jej debiutancki album Ale jestem, który zdobył status złotej płyty.
W 2000 roku rozpoczęła karierę międzynarodową wydając płyty Barefoot (2000 r.) i Secret (2005 r.)
W 2002 roku nagrała płytę Upojenie ze światowej sławy amerykańskim gitarzystą Patem Methenym.
Anna Mucha - Na dużym ekranie zadebiutowała w wieku 9 lat, w filmie Andrzeja Wajdy Korczak, gdzie zagrała Sabinkę – wychowankę Korczaka. Swą pierwszą główną rolę (Karoliny Szymańskiej) zagrała w filmie Przeklęta Ameryka Krzysztofa Tchórzewskiego. Punktem zwrotnym w jej karierze była rola Danki Dresner w filmie Lista Schindlera Stevena Spielberga. Następnie wystąpiła w kilku polskich filmach, m.in. Panna Nikt, Chłopaki nie płaczą, Młode wilki 1/2 oraz serialach i spektaklach Teatru Telewizji. Od 2000 roku występuje w serialu M jak miłość jako Madzia (Magda Marszałek).
Anna Wyszkoni - Kariera medialna Anny Wyszkoni rozpoczęła się wraz ze zdobyciem Grand Prix na festiwalu Gama w Radomiu w 1999 roku. Została tam zauważona przez Elżbietę Skrętkowską i zaproszona do programu Szansa na sukces, który wygrała w marcu 2000 roku śpiewając piosenkę Długość dźwięku samotności z repertuaru grupy Myslovitz. Zdobyła też nagrodę dla najlepszej wokalistki na festiwalu "Po-Graj" w Opolu, gdzie występowała już wspólnie z grupą Łzy. Wydany w 2001 roku drugi album zespołu Łzy pt. W związku z samotnością, dzięki takim utworom, jak "Agnieszka już dawno..." czy "Narcyz się nazywam" osiągnął duży sukces, zdobywając status platynowej płyty (ponad 150 tys. sprzedanych egzemplarzy). Ten album przyniósł Ani oraz zespołowi Łzy ogólnopolską popularność. Wkrótce wraz z grupą otrzymała Nagrodę Publiczności w konkursie Premier Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu za piosenkę "Oczy szeroko zamknięte". Album Nie czekaj na jutro również uzyskał status płyty platynowej (ponad 80 tys. sprzedanego nakładu). W styczniu 2004 Łzy zajęły II miejsce w Krajowym Finale Konkursu Eurowizja 2004, a także II miejsce w plebiscycie Telekamery (w kategorii Muzyka). Podczas Festiwalu w Opolu, w czerwcu 2004, zespół zdobył dwie Superjedynki – za Przebój Roku (Oczy szeroko zamknięte) oraz jako Zespół Roku. W tym samym roku oraz w tych samych kategoriach, czytelnicy Popcornu przyznali Łzom dwa Mikrofony Popcornu.