Artykuł promocyjny Opublikowany przez: Redakcja Familie Redakcja 2023-06-22 10:05:15
Autor zdjęcia/źródło: mat. sponsora artykułu, adobe stock
W końcu w ten sposób można odmienić swój wygląd i poprawić samoocenę. Kosmetyki do włosów farbowanych wszak radzą sobie z ich regeneracją po zabiegu. Czy jednak farby do włosów mogą pielęgnować włosy? Jak dbać o włosy wysokoporowate po koloryzacji?
Wybór farby do włosów bez amoniaku pozwala ograniczyć niszczenie włosów po farbowaniu. Oczywiście zabieg ze względu na swoją specyfikę nigdy nie pozostaje bez wpływu na włosy. W końcu dochodzi do odchylenia łuski włosa od korzenia. Dzięki temu pigment może wniknąć w strukturę włosa, a te trwale zmieniają swój kolor. Niestety pojawiający się odrost sprawia, że trzeba go co pewien czas ponawiać, a to oczywiście niszczy włosy. Dla ochrony włosów rekomendowane jest farbowanie w odstępie przynajmniej 4-8 tygodni, tak by mogły się przez ten czas zregenerować. Brak amoniaku to nie wszystko, co mogą zaoferować farby do włosów. Formuła z naturalnymi olejami zapewnia jednoczesne farbowanie i nawilżanie włosów. Zatem są one chronione przed nadmiernym przesuszeniem już na etapie farbowania. Dodatkowo do dobrej farby do włosów dodawana jest odżywka, która pielęgnuje pasma i dostarcza im potrzebnych witamin i minerałów.
Nawet jeśli włosy zostały zafarbowane najmniej inwazyjną farbą, to dochodzi do odchylenia łuski włosa od korzenia i przez to włosy stają się wysokoporowate. Są przez to bardziej podatne na puszenie się i przesuszenie. Dlatego warto stosować odpowiednią metodę mycia. Ostatnio popularność wśród włosomaniaków i włosomaniaczek zyskała metoda OMO. Polega ona myciu włosów najpierw odżywką, później szamponem i znów odżywką. Najpierw stosuje się odżywkę humektantową lub proteinową. Dobrze sprawdzi się odżywka na bazie kwasu hialuronowego czy aloesu. Odżywkę nakłada się na długości włosów i pozostawia od kilku do kilkunastu minut, w zależności od tego jakim czasem się dysponuje. Potem należy ją spłukać letnią wodą i umyć włosy szamponem. Tutaj wybór też nie może być przypadkowy i należy wybrać szampon, który pozbawiony jest SLS, SLES, detergenów. Należy skupić się na umyciu skóry głowy i włosów przy skórze głowy. Zanieczyszczenia z długości usunęła już bowiem odżywka. Po spłukaniu szamponu można nałożyć kolejną odżywkę, tym razem emolientową. Taka odżywka domknie łuski włosa, a przez to zamknie składniki odżywcze zawarte we wcześniej użytej odżywce we włosach. Odżywka emolientowa zapewnia wygładzenie i miękkość włosów. Zawiera naturalne oleje, które mają właściwości odżywcze.
Włosy wysokoporowate warto myć metodą OMO. Można też wykonywać peeling skóry głowy raz w tygodniu, a także stosować maskę na włosy. Do włosów wysokoporowatych świetnie sprawdza się olej kokosowy. W żaden sposób nie podrażnia, a pięknie wygładza i zapewnia włosom blask. Można wykonać kompres na włosach. Najpierw nakłada się olej kokosowy na włosy, a potem owija się je folią i ręcznikiem. Jeśli włosy mocno się przetłuszczają taką maskę można nałożyć na długości włosów. Warto trzymać ją na głowie przynajmniej przez 40 minut. Po myciu należy pamiętać, że włosy wysokoporowate należy chronić przed szkodliwym działaniem wysokiej temperatury. Można stosować kosmetyki termchronne, a najlepiej po prostu suszyć je z użyciem zimnego nawiewu.
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.