Opublikowany przez: Redakcja Familie Redakcja Źródło artykułu: Materiał prasowy poki.pl 2015-09-01 12:58:53
Gra pamięciowa to dobre uzupełnienie nauki naszego dziecka. Z pewnością pomoże mu być bardziej kreatywne oraz polepszy jego pamięć, dzięki czemu będzie mogło one wchłaniać wiedzę jak gąbka. Gra pamięciowa ma tą zaletę, że głównymi jej postaciami są ulubione postacie z bajek, filmów Disney czy kreskówek. Mogą to być gry z ulubionym zwierzątkiem, gry z Batmanem czy Minionkami - wybór tutaj jest bardzo różnorodny.
Połączenie pożytecznego z przyjemnym, zwłaszcza gdy nasze dziecko nudzi się w weekendy lub wieczorami po szkole, to marzenie każdego rodzica. Takie gry z pewnością gwarantują dobrą zabawę w nieskończoność, chociaż powinniśmy pamiętać o dziennym limicie używania komputera przez dziecko od 4 do 12 lat (maksymalnie 1,5 godziny każdego dnia). Większość gier logicznych, edukacyjnych czy pamięciowych jest dostępna za darmo dla każdego dziecka niezależnie od jego wieku. Dlatego dostęp do nich jest bardzo łatwy i nie kosztuje nas wiele oprócz poświęconego czasu.
Trzeba jednak przyznać, że gry te to jedna z najbardziej wymagających kategorii gier dostępnych w sieci. Tutaj dziecko musi skupić się maksymalnie i myśleć praktycznie cały czas. Zapamiętywanie poszczególnych elementów, dodawanie i odejmowanie, wyszukiwanie cyft i literek w tle - to tylko jedne z wielu okazji, w których dziecko używa swoich szarych komórek.
Korzyści wynikające z grania w taki rodzaj gier są ogromne. Przede wszystkim, umożliwiają znaczne udoskonalenie funkcji poznawczych i pobudzenie umysłu naszego dziecka do sprawniejszego funkcjonowania. Co więcej, dziecko nie będzie miało problemu z koncentracją czy długotrwałym i krótkotrwałym zapamiętywanie, a także polepszy znacznie krytyczne myślenie i kreatywność. Jak wiemy, regularny trening mózgu umożliwia jego wydajniejszą pracę, a chyba każdy rodzic chce, aby jego dziecko było mądre, bystre i kreatywne, prawda?
Czasami warto poświęcić te 5-10 minut przed ekranem komputera i upewnić się, że nasze dziecko ma dostęp do pożytecznych gier, a unika strzelanek i przemocy w sieci.
Pokaż wszystkie artykuły tego autora
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.