Opublikowany przez: justyna19900 2013-04-09 17:26:13
DLA KOBIET
Olej z wiesiołka
Leczniczymi składnikami wiesiołka są przede wszystkim niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, a najważniejszym z nich jest kwas gamma-linolenowy (GLA). Organizm człowieka nie potrafi sam go produkować, a z pożywieniem dostarczany jest w niewielkich ilościach.
Kwas gamma-linolenowy jest nam niezbędny, ponieważ dzięki niemu prawidłowo rozwijają się tkani nerwowe, mięśniowe i wiele innych. GLA gwarantuje nam prawidłową wagę ciała, zawdzięczamy mu właściwy poziom cholesterolu we krwi, zdrowy wygląd skóry, zdrowe włosy oraz mocne paznokcie.
Olejek z wiesiołka pomaga kobietom przy dolegliwościach przedmiesiączkowych. Wiesiołek zawiera kwasy tłuszczowe, które poprawiają równowagę hormonalną, a zawarty w nim magnez łagodzi stany lękowe, bóle piersi i uderzenia gorąca.
Wiesiołek zalecany jest osobom, które chcą zrzucić kilogramy. Kwas gamma-linolenowy, który zawiera olej z wiesiołka pobudza spalanie tłuszczu. dzięki niemu nasz organizm wytwarza prostaglandyny, są one odpowiedzialne za rozpoczęcie spalania tłuszczu w tzw. brunatnej tkance tłuszczowej otaczającej nasze narządy.
Wiesiołek pomaga osobom z migreną. Jeżeli cierpisz na migreny, to dzięki olejkowi z wiesiołka ból migrenowy nie będzie tylko mniejszy, ale ataki będą występować znacznie rzadziej. Wiesiołek zawdzięcza to przeciwzapalnemu działaniu prostaglandyny.
Wiesiołek jest pomocny przy świerzbiączce. I znowu zawdzięcza to dużej zawartości GLA. Jeżeli w naszym organizmie mamy niedobór tego kwasu, to nasze mechanizmy obronne skóry są osłabione. Tak więc dzięki olejkowi z wiesiołka dostarczymy organizmowi tej substancji i złagodzimy podrażnienia i stany zapalne skóry.
Wiesiołek ochroni przed alergią. Polecany jest matką karmiącym piersią. Matki, które spożywają olej wiesiołkowy, dostarczają w ten sposób naturalnie kwas gamma-linolenowy dziecku wraz z mlekiem. Dzięki GLA powstaje prostaglandyna E-1, która chroni dziecko przed alergią. Badania wykazały, że dzieci matek, które podczas karmienia piersią zażywają olejek z wiesiołka - rzadziej zapadają na alergię..
Kalendarz owulacyjny - zwiększ swoje szanse na ciążę! |
Guajazyl
Guaifenesin (gwajafenezyna) – jest to składnik popularnych syropów od kaszlu, takich, jak Guajazyl i Robitussin. Ma on działanie rozwadniające wydzieliny ciała. Dlatego jest pomocny w rozrzedzeniu śluzu szyjkowego. Należy pamiętać, że guaifenesin nie zwiększa ilości wydzielanego śluzu, a jedynie go rozcieńcza.
Jeden z eksperymentów, w którym badano wpływ guaifenesinu na śluz szyjkowy zaleca stosować go w dawce 3 x dziennie po 200 mg począwszy od piątego dnia cyklu, aż do wystąpienia owulacji4. Jeżeli po kilku dniach stosowania śluz nadal jest gęsty, można zwiększyć każdorazową dawkę do 400 mg. Syropy zawierające guaifenesin można kupić bez recepty w każdej aptece.
Starający się o dziecko - nasze radości i troski |
Pamiętajmy, aby kupować tylko takie syropy, których jedynym składnikiem aktywnym jest guaifenesin – wiele syropów zawiera też substancje redukujące ilość wydzielin, a to jest przecież ostatnią rzeczą, której chcemy w tej sytuacji.
Castagnus
Castagnus jest roślinnym preparatem zawierającym w swoim składzie wyciąg z owoców niepokalanka mnisiego. Preparat reguluje pracę przysadki mózgowej, która poprzez centralny układ nerwowy kieruje cyklem miesięcznym i wydzielaniem regulujących go hormonów: estrogenów i progesteronu. Zalecany jest w celu łagodzenia dolegliwości zespołu napięcia przedmiesiączkowego oraz w leczeniu zaburzeń cyklu miesięcznego.
Tabletki Castagnus poprzez stymulacje receptorów dopaminergicznych obniżają poziom prolaktyny wydzielanej przez przysadkę, powodują ustępowanie zaburzeń wywołanych przez hiperprolaktynemię: zespołu napięcia przedmiesiączkowego i zaburzeń cyklu miesiączkowego.
DLA MĘŻCZYZN
Maca (roślina)
Zaopatruje organizm w naturalne aminokwasy, fitohormony, minerały i witaminy, zalecana jest dla osób, które prowadzą aktywny tryb życia, a ich organizm jest zmuszany do intensywnego wysiłku umysłowego i fizycznego. Maca już od dawna stosowana jest przez peruwiańskich Indian jako środek wzmacniający organizm, a dzięki cennym właściwościom odżywczym znajduje także zastosowanie w stanach osłabienia, wycieńczenia i niedożywienia organizmu, w czasie rekonwalescencji oraz w okresie wzrostu.
Maca jest uważana również za preparat poprawiający pamięć i zdolność przyswajania wiedzy oraz energizujący. Jest dostarczycielem substancji wzmacniających budowę i wytrzymałość mięśni szkieletowych. Maca stanowi cenne uzupełnienie diety.
Czy jesteście gotowi na dziecko? Przekonaj się! |
Jest to andyjska roślina (łacińska nazwa Lepidium meyenii Walp.) o dużych właściwościach odżywczych, bogata w naturalne aminokwasy, fitohormony, witaminy i minerały. Jej znaczenie docenili przed wiekami peruwiańscy Indianie, którzy w mace upatrywali źródło zdrowia, siły i witalności. Maca, bogata w pełnowartościowe białko, egzogenne aminokwasy, łatwo przyswajalny wapń, żelazo, jod, witaminy, minerały i sterole okazuje się skuteczna w różnych stanach organizmu. Godna polecenia jako żywnościowy suplement, jest pomocna m.in. w leczeniu osteoporozy, anemii, niedoczynności tarczycy, w terapii antycholesterolowej.
Pożądana w okresie rekonwalescencji (niedożywienia), wzrostu, ciąży i laktacji, jest też cennym środkiem immunostymulującym, wzmacniającym, rewitalizującym. Powoduje przyrost masy ciała, poprawia samopoczucie podczas leczenia wyniszczających chorób w rodzaju AIDS, nowotworów i gruźlicy. Działa pozytywnie – co potwierdziły współczesne badania – na układ rozrodczy, reguluje gospodarkę hormonalną. Łagodzi dyskomfort okresu przekwitania u kobiet, wspomaga leczenie bezpłodności i impotencji u mężczyzn".
Zdecydowanie TAK - i to i to! |
|
75,6% |
Tak, ale tylko antykoncepcja |
|
0,0% |
Tak, ale tylko preparaty wspomagające płodność |
|
20,0% |
Zdecydowanie NIE - ani to, ani to! |
|
4,4% |
Pokaż wszystkie artykuły tego autora
IwonaSza 2013.06.05 10:07
Ciekawy artykuł o płodności i staraniu o dziecko.
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.