Artykuł promocyjny Opublikowany przez: Reklama Familie.pl Redakcja 2023-10-24 09:15:16
Autor zdjęcia/źródło: mat. partnera artykułu
Artykuł sponsorowany
Taka forma procesu terapeutycznego i rehabilitacyjnego wzmacnia poczucie bezpieczeństwa, redukuje stres i uczucie lęku, pomaga w wyrażaniu uczuć w sposób niewerbalny, a nawet może okazać się pomocna w pracy z osobami z niepełnosprawnością umysłową. Jeżeli interesuje cię połączenie oligofrenopedagogiki i arteterapii, to kurs kwalifikacyjny właśnie z tego zakresu będzie dobrym wyborem.
Planując swoją przyszłość w arteterapii, warto wybrać kurs kwalifikacyjny obejmujący również zakres oligofrenopedagogiki. Dlaczego? Ponieważ podczas jednego szkolenia zdobędziesz dwie niezwykle interesujące i przyszłościowe specjalizacje – będziesz w stanie znaleźć pracę jako pedagog specjalny, jednocześnie mając wiedzę i umiejętności z zakresu technik arteterapii.
Kurs kwalifikacyjny z zakresu arteterapii i oligofrenopedagogiki:
- jest polecany nauczycielom chcącym pracować w placówkach integracyjnych i specjalnych oraz ośrodkach wychowawczych, a także psychologom szkolnym i pracownikom poradni psychologiczno-pedagogicznych,
- trwa 290 godzin,
- jest prowadzony zgodnie z wymogami Ministra Edukacji Narodowej,
- ma formę e-learningu (jeśli zapiszesz się na kurs na tej stronie: epedagog.edu.pl),
- kończy się egzaminem, po którym uczestnik otrzymuje dokumentację potwierdzającą zdobycie kwalifikacji i specjalistycznej wiedzy.
Co obejmuje program kursu kwalifikacyjnego z zakresu arteterapii i oligofrenopedagogiki? Sylabus szkolenia skupia się na połączeniu wiedzy i umiejętności niezbędnych w pracy z osobami z niepełnosprawnością intelektualną oraz do prowadzenia terapii z wykorzystaniem twórczości – sztuk plastycznych, muzykoterapii aktywnej i receptywnej, dramaterapii, choreoterapii, a nawet biblioterapii.
Kursanci, którzy są zainteresowani oligofrenopedagogiką i arteterapią, poznają na kursie następujące zagadnienia:
- pedagogika specjalna i jej subdyscypliny,
- dydaktyka specjalna i diagnostyka w dydaktyce specjalnej,
- elementy psychologii klinicznej i psychopatologii,
- psychologiczno-społeczne problemy funkcjonowania osób z niepełnosprawnością intelektualną,
- metodyka zajęć rewalidacyjnych i wczesnego wspomagania rozwoju dzieci z niepełnosprawnością intelektualną,
- teoria i filozofia sztuki,
- teorie i techniki arteterapii,
- biblioterapia, teatroterapia, choreoterapia, muzykoterapia oraz sztuki plastyczne i rękodzieło w arteterapii,
- bezpieczeństwo uczniów w szkole,
- metodyka pracy opiekuńczo-wychowawczej z uczniami z niepełnosprawnością intelektualną.
Szczegółowe informacje na temat programu oligofrenopedagogiki z arteterapią na kursie kwalifikacyjnym znajdziesz na tej stronie: epedagog.edu.pl/oferta/kursy/kurs-kwalifikacyjny-z-zakresu-oligofrenopedagogiki-z-arteterapia.
W wielu przypadkach to, czy zdecydujemy się na udział w danym szkoleniu, zależy nie tylko od zainteresowań, ale także od perspektyw zawodowych. Jak się okazuje, jeżeli interesuje cię arteterapia, to kurs kwalifikacyjny umożliwi ci szukanie pracy w wielu placówkach. Po jego ukończeniu możesz znaleźć zatrudnienie w szkołach integracyjnych i specjalnych, przedszkolach, ośrodkach rehabilitacyjno-readaptacyjnych i szkolno-wychowawczych, hospicjach, szpitalach, domach kultury czy świetlicach socjoterapeutycznych. Najprościej mówiąc, kończąc kurs z zakresu arteterapii, zyskasz możliwość pracy w placówkach o charakterze terapeutycznym, pedagogicznym, opiekuńczym i kulturalno-oświatowym.
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.