Artykuł promocyjny Opublikowany przez: moonikaa76 2014-05-30 19:16:12
Wybierasz się w podróż? Nie zapomnij wziąć ze sobą apteczki. Nie wiesz przecież, kiedy będzie Ci potrzebny plaster, bandaż czy leki na alergię. Lepiej się przygotować niż niepotrzebnie cierpieć.
Apteczkę pakujmy różnie, w zależności od tego, dokąd, na jak długo i z kim jedziemy. Inne rzeczy przydadzą się, jeśli wybieramy się w góry, czy nad morze, a jeszcze inne, gdy w podróży są z nami dzieci. Pamiętajcie, że przed jej spakowaniem należy sprawdzić termin ważności leków, by sobie po prostu nie zaszkodzić.
Pakując leki trzeba też zachować zdrowy rozsądek. Gdy spędzamy urlop blisko cywilizacji, zawsze można pójść do apteki i dokupić potrzebne rzeczy. Koniecznie też należy wziąć ze sobą leki przyjmowane stale, a także zapasową receptę od lekarza.
Nikt nie planuje chorowania podczas wakacji, lecz trzeba być przygotowanym na każdą dolegliwość. Co warto mieć ze sobą?
Objawy zewnętrzne to za mało. Tylko znając dokładną temperaturę chorego, możemy właściwie dostosować częstotliwość i dawkę leków. Termometr na pewno sie przyda. Leki przeciwgorączkowe i przeciwbólowe dobierzcie właściwie do wieku urlopowiczów. Inne nadają się dla małych dzieci, inne dla starszaków, a jeszcze inne dla dorosłych. Jeśli boli ucho czy ząb, konieczna będzie wizyta u specjalisty. Podobnie jeśli ból nie mija.
Warto mieć przy sobie plastry różnej wielkości, przydadzą się też wodoodporne. Zabierzcie też jałowe gaziki i bandaż elastyczny. Zawsze sprawdzi się woda utleniona czy gotowy gazik odkażający. Jeśli rana jest głęboka lub mocno brudna, udajcie się do lekarza po zastrzyk przeciwtężcowy. Sprawdzi się też sól fizjologiczna, gdy trzeba przepłukać oko lub nos, do którego na przykład dostał się plażowy piasek. Do czyszczenia i nawilżania nosa idealny będzie również spray z solą morską.
Pomyślcie także o preparatach odstraszających owady. Wybierzcie takie, które działają odstraszająco również na kleszcze. Krem z filtrem uchroni przed poparzeniami słonecznymi i czerniakiem. Pamiętajcie, by dostosować preparat do karnacji. Tabletki na chorobę lokomocyjną także powinny znaleźć się w apteczce. Większość tych leków wymaga zastosowania przed wyruszeniem z domu. Ważne by dostosować lek do wieku dziecka.
Oto lista rzeczy, które w apteczce powinny być zawsze:
- bandaże małe i duże, elastyczny, plastry różnej wielkości, jałowe kompresy
- coś do dezynfekcji - gotowe gaziki nasączane spirytusem lub też woda utleniona, rivanol
- środki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne - np. preparaty paracetamolu, ibuprofenu
- tabletki rozkurczowe na bóle brzucha
- leki stosowane w przeziębieniu – krople do nosa, aerozol do gardła, tabletki do ssania, syrop przeciwkaszlowy/wykrztuśny
- środki przeciw biegunce
- środki zapobiegające odwodnieniu
- zasypka na otarcia i odparzenia
- preparat na stłuczenia
- leki stosowane w łagodzeniu objawów choroby lokomocyjnej
- leki przeciw nadkwasocie, zgagom
- środki na stłuczenia, zwichnięcia czy otarcia
- środek łagodzący skutki ukąszeń
- wapno, gdy wystąpi reakcja alergiczna
- preparat na poparzenia, także słoneczne
- leki przyjmowane stale
- sól fizjologiczna w jednorazowych ampułkach
- termometr, pęseta, małe nożyczki
- dla kobiet: podpaski lub tampony
Nie zapominajmy też o potrzebnej dokumentacji. Wyjeżdżając na urlop, zabierzcie ze sobą dowód ubezpieczenia i książeczki zdrowia dzieci, by uniknąć niepotrzebnych komplikacji, stresów i dodatkowych wydatków finansowych.
Partnerem tematu jest firma GALENUS producent leku:
Skład: Jedna tabletka zawiera substancję czynną: Drotaweryny chlorowodorek 40 mg. Wskazania: Stany skurczowe mięśni gładkich związane z chorobami dróg żółciowych: kamicą dróg żółciowych, zapaleniem pęcherzyka żółciowego. Stany skurczowe mięśni gładkich dróg moczowych; kamica nerkowa, zapalenie miedniczek nerkowych, zapalenie pęcherza moczowego, bolesne parcie na mocz. Wspomagająco: w stanach skurczowych mięśni gładkich przewodu pokarmowego: w chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy, w stanach skurczowych wpustu i odźwiernika żołądka, zespole drażliwego jelita grubego, zaparciach spastycznych i wzdęciach jelit, w stanach skurczowych w obrębie dróg rodnych: bolesnym miesiączkowaniu, silnych bólach, poronieniu zagrażającym.
Dawkowanie i sposób podawania: Doustna dawka dobowa dla dorosłych wynosi 40 do 240 mg i należy ją podawać w 1 do 3 dawkach podzielonych.
Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą, ciężka niewydolność nerek i wątroby, ciężka niewydolność serca, porfiria, zaburzenia przewodnictwa przedsionkowo-komorowego (całkowity blok przedsionkowo-komorowy). Galospa 40 mg, tabletki.
Podmiot Odpowiedzialny
FChSP “GALENUS”
03-791 Warszawa ul. Hutnicza 8
Tel.: 022/679 22 15,
www.galenus.pl
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
98.116.*.* 2014.06.30 18:34
Moja apteczka podróżna podobnie jak ta domowa zawsze jest pełna, ze sobą zabieram leki od gorączki i przeciwbólowe, spray na oparzenia, fenistil od ugryzień i probiotyki na biegunkę, elektrolity też.
98.116.*.* 2014.06.24 03:25
Ja mam pełna apteczkę, zawsze mam wszystkiego po trochu na wszystko ;) Przy dzieciach trzeba być zawsze zabezpieczonym :)
89.230.*.* 2014.06.23 15:55
ja zawsze pakuję coś od bólu, gorączki, na alergię. Warto też wziąć coś na problemy żołądkowe np. acidolac, no-spę.
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.