5 sposobów na łatwy i mniej bolesny poród. ZOBACZ FILM - Artykuł
Znajdź nas na

Polub Familie.pl na Facebooku

Poleć link znajomym

5 sposobów na łatwy i mniej bolesny poród. ZOBACZ FILM

Jak wiadomo każdy poród jest inny, każdy ma inny próg bólu. Aby zmniejszyć ból podczas porodu można skorzystać ze znieczulenia. Jednak nie zawsze jest to możliwe, nie każda rodząca może takie znieczulenie przyjąć.

5 sposobów na łatwy i mniej bolesny poród. ZOBACZ FILM

Autor zdjęcia/źródło: Sxc.hu

Oto kilka rad jak w sposób naturalny można złagodzić ból podczas porodu. 


1. Masowanie krocza

 Najbardziej narażony na pęknięcia podczas porodu jest odcinek między pochwą a odbytem. Już od połowy ciąży, a przynajmniej na 1–2 miesiące przed porodem, warto uelastyczniać to miejsce delikatnym masażem. Dzięki temu tkanki będą bardziej rozciągliwe. Codziennie przez pięć minut masuj ! okrężnymi okolice pochwy (palcem wskazującym zewnętrzną, a kciukiem wewnętrzną część). Do masażu możesz wykorzystać oliwę z oliwek lub olejek migdałowy.

2. Picie naparu z liści malin
Napar ten można pić od 38. tygodnia ciąży. Pomaga w przygotowaniu mięśnia macicy poprzez uelastycznienie szyjki macicy, co ułatwia jej rozwieranie podczas narodzin dziecka. Dzięki temu poród trwa krócej. Herbatka z liści malin wpływa też na jakość i ilość pokarmu.
3. Relaks i rozluźnienie sie między skurczami
Każda z nas inaczej odpoczywa, odpręża się itd. Warto wcześniej o tym pomyśleć. Można przygotować sobie odpowiednią, kojącą muzykę, ulubione pozycje jogi. W pierwszej fazie porodu najlepszym sposobem na ukojenie bólu i odpoczynek jest ciepła kąpiel, delikatny masaż karku czy pleców. Można także na obolałe miejsca przyłożyć coś ciepłego.  W czasie porodu dbaj o rozluźnienie całego ciała. Podczas wypychania dziecka staraj się szczególnie odprężyć mięśnie twarzy, języka i gardła, nie zaciskaj szczęk. Napinanie tych okolic jest bowiem związane z napięciem mięśni dna miednicy.
4. Przebywanie w pozycji pionowej
Leżenie na plecach „zamyka” miednicę i utrudnia dziecku pokonywanie drogi przez kanał rodny. A pozycja pionowa ułatwia mu zsuwanie się w dół. W szybszym porodzie pomaga sama grawitacja – główka maleństwa naciska szyjkę macicy, a ta szybciej się rozwiera. Dlatego o ile jest to możliwe kobieta rodząca powinna jak najwięcej chodzić, spacerować, siadać na piłkę. 
5.Masaż brodawek
Delikatny masaż powoduje wydzielanie się w organizmie oksytocyny, hormonu, który wywołuje skurcze macicy. Jeśli w czasie pierwszej fazy porodu skurcze nie postępują, warto skorzystać z tego prostego sposobu i przyspieszyć akcję. Jakkolwiek bolesne będą skurcze należy zawsze pamiętać, że one przybliżają nas do powitania na świecie Maleństwa. 

Najnowsze komentarze

  • Awatar użytkownika Stokrotka
    StokrotkaIkona zgłaszania komentarza
    Najważniejsze to dobre podejście, nastawienie i bez stresu, resztę natura załatwi
  • 79.191.*.*Ikona zgłaszania komentarza
    tak bardzo sie boje... :(:(:( lykne setke tuz przed
  • Awatar użytkownika Sonia
    SoniaIkona zgłaszania komentarza
    <span>PowiemWam,że drugi poród był łatwy ale przy pierwsztym był krzyk na całego!I szczerze mówiąc miałam gdzieś to co inni myślą o mnie!Chciałam po prostu urodzić.Z drugim nie było źle,bo wiedziałam,co mnie czeka:):):)Krzyku nie było,ale do końca chodziłam,kucałam,klęczałam i to chyba pomogło:)</span>