Artykuł promocyjny Opublikowany przez: Familiepl 2018-09-07 13:59:05
Autor zdjęcia/źródło: zdjęcie mat. promocyjne
Najbardziej skuteczne na zaparcia są farmaceutyki, jednak zanim sięgniemy po medykamenty, warto sprawdzić kilka faktów — kto jest najbardziej narażony na tę przykrą dolegliwość oraz jak należy działać, zanim pojawią się kłopoty z wypróżnianiem.
Zaparciami nazywamy problemy z wypróżnianiem. Możemy o nich mówić w momencie, w którym zatwardzenie trwa dłużej niż dwa dni, a stolec ma twardą i zbitą konsystencję. Istnieją dwa, podstawowe rodzaje zaparć – krótkotrwałe i długotrwałe. Te pierwsze mają swoje podłoże w sytuacjach okazjonalnych – podróż, nagła zmiana diety, stres. Znacznie częściej spotykane jest zaparcie długotrwałe. W około 90% przypadków jest ono spowodowane słabym nawodnieniem organizmu, nieodpowiednią dietą oraz siedzącym trybem życia. Jednym z najlepszych środków doraźnie przynoszących ulgę jest lek na zaparcia Dulcobis.
Badania wykazują, że zaparcia są obecnie bardzo powszechnym zjawiskiem – zatwardzenie jest problemem co drugiej kobiety i co czwartego mężczyzny. Występują na skutek tłustej diety, małej ilości spożywanej na co dzień wody, brak warzyw i owoców w codziennej diecie oraz jedzenie okazjonalne – na przykład raz lub dwa razy dziennie, ale za to obfite. Rzadziej przyczyną zaparć bywają leki, antybiotyki, cukrzyca czy problemy z tarczycą. Skutkiem zatwardzenia są najczęściej wzdęcia, gazy, dyskomfort oraz pogorszenie się stanu skóry. Niestety, przykrym efektem długotrwałych zaparć są również hemoroidy, które również nie wpływają dobrze na pracę jelit. Problem zaparć może dotyczyć również dzieci oraz osób starszych. W tych przypadkach jednak należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem, aby określił on przyczynę choroby oraz dobrał odpowiednie leczenie.
Ze względu na to, że przyczyny zaparć najczęściej są oparte o nasze codzienne nawyki, można je łatwo wyeliminować. Niestety, aby pozbyć się tych przykrych dolegliwości, należy zmienić swoje przyzwyczajenia na stałe. Warto pamiętać, że już drobne zmiany wpłyną na kondycję jelit – częstsze posiłki, najlepiej składające się z warzyw i owoców oraz picie wody pomiędzy posiłkami to podstawa. Jeżeli do tego dojdzie, chociażby drobna aktywność fizyczna, na przykład wybór schodów zamiast windy, już będzie pomocna dla naszej perystaltyki. Ważne jest również odpowiednie nawodnienie organizmu. W prozie życia codziennego, wiecznie zabiegani, nie zawsze o tym pamiętamy, a jest to jeden z najlepszych sposobów zapobiegania zaparciom.
W momencie, w którym zatwardzenie już jest naszym problemem, należy działać doraźnie. W takich sytuacjach warto sięgnąć po lek na zaparcia, które mogą być stosowane również przez dzieci od 4 roku życia. Tabletki na zatwardzenie Dulcobis posiadają specjalną otoczkę, dzięki czemu są łatwe do połknięcia. Mimo że zaparcia nie są tematem przyjemnym, warto zasięgnąć fachowej wiedzy w tym zakresie. Dużą bazę wiedzy znajdziemy na portalu: http://www.stopzaparciom.pl/.
Problem zaparć jest bardzo powszechny, jednak nie należy go bagatelizować. Najlepszym rozwiązaniem jest zapobieganie, poprzez zmianę codziennych nawyków. Jeżeli jednak problem zaparć już nas dotyczy, warto sięgnąć po dostępny bez recepty lek na zaparcia Dulcobis, a zmiana nawyków przyjdzie nam łatwiej.
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.