Do świadczeń, które przysługują członkom rodziny po śmierci żywiciela należą renta rodzinna oraz zasiłek pogrzebowy. Ponadto w razie śmierci pracownika w czasie trwania stosunku pracy lub w czasie pobierania po jego rozwiązaniu zasiłku z tytułu niezdolności do pracy wskutek choroby, rodzinie przysługuje od pracodawcy odprawa pośmiertna.
W przypadku śmierci żywiciela rodziny, czeka ją niepewna przyszłość. Niestety, Polacy z reguły są oponentami w prywatnym zabezpieczeniu rodziny. Nie są to jednak jedyni żywiciele, którzy dojrzale oceniają swoją sytuację finansową tylko ich partnerzy żyjący w przekonaniu że tak już będzie zawsze i lepiej nie prowokować określonych zdarzeń rozmawiając o nich.
Dlaczego rzetelne konstruowanie planu ubezpieczeniowego jest korzystne dla społeczeństwa?
1. Tworząc analizę klient posiadający małe dziecko ma z reguły wysokie aspiracje dotyczące jego edukacji, wykształcenia i zawodu w przyszłości.
2. Na pytanie jakie środki są potrzebne w przypadku długotrwałej ciężkiej choroby (nowotwór, zawał, wylew itp.) również trudno uzyskać odpowiedź. Ludzie raczej nie odkładają pieniędzy i nie myślą, że kiedykolwiek to nastąpi.
3. A start młodego człowieka w dorosłe życie? Czy łatwo w obecnych czasach zaczynać od zera? Klienci odpowiadają, że oczywiście nie, że będą pomagali w tym okresie swoim dzieciom. Nie znają jednak kwot jakie trzeba będzie wydać.
4. Bieżące koszty utrzymania: podczas analizy klienci łapią się za głowę i dowiadują się, że są to bardzo często kwoty w wysokości 70-80% ich wynagrodzenia.
za bankier.pl