Z art. 113 § 1 k.r.o. wynika, iż niezależnie od władzy rodzicielskiej rodzice i dzieci są uprawnieni i jednocześnie zobowiązani do utrzymywania ze sobą kontaktów. § 2 powyższego przepisu stanowi, że „kontakty z dzieckiem obejmują w szczególności przebywanie z dzieckiem (odwiedziny, spotkania, zabieranie dziecka poza miejsce jego stałego pobytu) i bezpośrednie porozumiewanie się, utrzymywanie korespondencji, korzystanie z innych środków porozumiewania się na odległość, w tym ze środków komunikacji elektronicznej”.
Natomiast art. 1131. § 1 k.r.o. stanowi, ze „jeżeli dziecko przebywa stale u jednego z rodziców, sposób utrzymywania kontaktów z dzieckiem przez drugiego z nich rodzice określają wspólnie, kierując się dobrem dziecka i biorąc pod uwagę jego rozsądne życzenia; w braku porozumienia rozstrzyga sąd opiekuńczy”.
Zgodnie z powyższymi przepisami powinni się Państwo porozumieć w sprawie kontaktów ojca z dzieckiem. Nie oznacza to, że były partner musi wyrazić zgodę na zmianę miejsca zamieszkania przez Panią i córkę. Jednakże brak porozumienia w kwestii sposobu kontaktów ojca z dzieckiem po przeprowadzce może skutkować przyszłym sporem sądowym w przedmiocie kontaktów ojca z małoletnią. W tej sytuacji najlepiej spróbować dojść do wspólnego konsensusu po przez modernizacje obecnych kontaktów w ten sposób, aby ojciec miał zagwarantowany kontakt z dzieckiem zarówno w sposób bezpośredni, jak i przez środki porozumiewania się na odległość.