Marta i CodziennośćKategorie: Zainteresowania, Dom i ogród Liczba wpisów: 15, liczba wizyt: 27493 |
Nadesłane przez: marta-leszczak dnia 12-12-2017 11:37
Przed zmianą podłogi, warto zastanowić się na jaką nową się zdecydować. Wiadomo, że rodzaj i kolor podłogi ma duży wpływ na wygląd całego pomieszczenia.
Modne są panele podłogowe. Czy są one najlepszym rozwiązaniem?
Warto wiedzieć jak duża sumę pieniędzy jesteśmy w stanie przeznaczyć na podłogę oraz na jak wiele lat chcemy aby nam służyła. Panele laminowane cieszą się niższą ceną w porównaniu do drewnianych drogich podłóg. Dodatkowo, bardzo łatwo je zamontować, nawet nie znając zasad wykańczania pomieszczeń. Nie musisz brać fachowca, który weźmie dodatkowe pieniądze za robociznę. Łatwo również zachować czystość oraz szybko je umyć. Są również odporne na działanie środków chemicznych.
Musisz jednak pamiętać, że panele podłogowe nie nadają się do lakierowania i odnowy, gdy zostaną uszkodzone. Kolejną wadą jest to, że musisz myć je bardzo ostrożnie, aby nie "napiły" się wody, ponieważ nie są odporne na wilgoć. Sąsiedzi bez wątpienia będą słyszeli każdy krok i przechodzenie przez pokój. Nie tłumią bowiem one w żaden sposób dźwięku.
Układanie paneli w mieszkaniu
Układanie paneli jest elementem wykończenia wnętrz, który nie powinien sprawić trudności nawet początkującemu majsterkowiczowi. Wystarczy zapoznać się z kilkoma wskazówkami na temat podłóg, by w łatwy i bezproblemowy sposób ułożyć pokrycie podłogowe w swoim domu. Jaka jest technika układania paneli?
Najważniejsze jest, by dokładnie wymierzyć wielkość danego pomieszczenia oraz zaplanować ilość materiału, jaka potrzebna będzie do wykończenia wnętrza. Po zakupie paneli, zanim zaczniemy układać je na podłodze, powinniśmy zostawić je przez 48h w temperaturze pokojowej, by przeszły tzw. aklimatyzację. Do montażu paneli będzie potrzebnych ci kilka prostych akcesoriów - miara, kliny dystansowe, piła, kątownik oraz ołówek. Tutaj znajdziesz pomocne informacje o tym jak kłaść panele. Pamiętaj, że panele powinny układane być prostopadle do głównego źródła światła naturalnego. Ułożenie podłogi w jednym pokoju nie powinno zająć więcej niż jeden dzień, jeżeli jednak nie czujesz się na siłach, by samodzielnie wykonać pokrycie, zleć prace firmie profesjonalnie zajmującej się remontami wnętrz.
Panele podłogowe - czy warto?
Jeszcze kilkanaście lat temu wybór akcesoriów potrzebnych do urządzenia domu nie był tak duży, jak obecnie. Teraz można kupić najróżniejsze meble, pomalować ściany w oryginalne kolory, a także położyć podłogi, które będą pasowały do wystroju mieszkania i których nie będzie trzeba przykrywać dywanami. W tej ostatniej kwestii wybór odbywa się zazwyczaj między panelami i deskami. Obydwie te opcje mają zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Najczęstszą różnicą, na jaką się wskazuje jest cena. Zazwyczaj tańsze okazują się panele, dlatego też uważa się je czasem za produkt niższej jakości. Nie jest to jednak do końca prawda, ponieważ wykonane z nich podłogi mogą być równie trwałe, jak te zrobione z desek. Wszystko zależy od tego, na jaki produkt dana osoba się zdecyduje. Poza tymi dwoma produktami wykorzystuje się również jednak płytki. Zazwyczaj kojarzą się one z łazienką czy kuchnią, ponieważ to właśnie podłogi w tych miejscach najczęściej są nimi wyłożone. Zdarza się jednak, że spotkać można je również w innych pomieszczeniach, na przykład korytarzach. Jest tak, ponieważ stosunkowo łatwo utrzymać je w czystości. Szczególnie przydatne okazuje się to jesienią czy zimą, kiedy częściej wchodzi się do domu w zabrudzonych butach.
Nadesłane przez: marta-leszczak dnia 24-08-2017 14:43
Dla pięknego wyglądu my kobiety jesteśmy w stanie wiele znieść i jeszcze więcej wydać. Niekiedy jednak powszechnie polecane kosmetyki wcale nie są w praktyce aż tak skuteczne jak utwierdzają nas w tym reklamy czy też ulotki zawarte w opakowaniu. By widocznie poprawić swoją urodę warto od czasu do czasu skorzystać z zabiegów kosmetycznych, jakie dostępne są tylko w profesjonalnych salonach. Jakie zabiegi osobiście wypróbowałam i polecam? Jednym z nich jest mezoterapia.
Mezoterapia opiera się na wstrzyknięciu w głąb warstwy skórnej odpowiedniej dawki preparatów zawierających rewitalizujące składniki mające pozytywny wpływ na naszą cerę. To ile roztworu trafi do naszej skóry dobierane jest zaś indywidualnie, zależnie od konkretnych potrzeb korzystającego z usług. Całość zabiegu jest wykonywana przez doświadczonego specjalistę z zakresu kosmetyki, który zna się nie tylko na tym jak mezoterapię przeprowadzić ale także jakie preparaty do niej zastosować i co zrobić na wypadek ewentualnych skutków ubocznych. Zawsze wybieram sprawdzone gabinety, które wykorzystują najlepszej jakości sprzęt kosmetyczny i zatrudniają wykwalifikowanych specjalistów. Opinie na temat gabinetów kosmetycznych w konkretnej lokalizacji bez problemu mozna znaleźć w internecie. Przed skorzystaniem z zabiegu warto się z nimi zapoznać.
Mezoterapia może być wykonywana nie tylko na twarz ale również i na wiele innych partii ciała, to jest na skórę pokrytą cellulitem, okolicę oczu, uda, pośladki czy też brzuch i dekolt. Dzięki temu likwidowane są nierówności i rozstępy oraz wygładzane zmarszczki. Ponadto skóra ulega rozluźnieniu i odmłodzeniu w o wiele szybszym tempie niż ma to miejsce w przypadku nawet regularnego zastosowania wysokiej jakości kosmetyków dostępnych w tradycyjnych drogeriach.
Nadesłane przez: marta-leszczak dnia 12-05-2017 09:54
Nie każde ćwiczenia sprawią, że pozbędziemy się niechcianej tkanki tłuszczowej z brzucha, ud czy pośladków. Należy zastosować specjalny trening, który przyspieszy metabolizm, a także sprawi, że nie utracimy tkanki mięśniowej. Jakie ćwiczenia będą najlepsze podczas redukcji? Zalecany jest podczas niej przede wszystkim trening interwałowy, który ma za zadanie przyspieszyć spalanie, jak i trening cardio. Co ważne, musisz zacząć ćwiczyć regularnie i co najmniej 30 minut.
Ćwiczenia przyspieszające spalanie tłuszczu
Sporty kardio są skuteczna bronią w walce z tkanką tłuszczową. Co więcej nie wymagają one od razu zapisywania się na siłownię. Ćwiczenia kardio to między innymi jazda na rowerze czy bieganie. Jeśli nawet nie masz kondycji, możesz ją stopniowo w nich wypracować zanim zdecydujesz się na inne formy aktywności fizycznej. Poza tym do sportów kardio należy również pływanie, nordic walking, ćwiczenia na stepperze, orbitreku czy bieżni. Jednak należy pamiętać, że najlepsze efekty dają ćwiczenia kardio wykonywane co najmniej przez 30 minut, ponieważ wtedy uaktywnia się spalanie tłuszczu. Kiedy zaś zauważysz pierwsze efekty i Twoje ciało będzie się stopniowo przyzwyczajać do wysiłku, pora zwiększyć intensywność ćwiczeń. Czas na ćwiczenia z obciążeniem. Dzięki nim będziesz mógł będziesz nie tylko palić tłuszcz, ale też budować mięśnie. Trening siłowy uszkadza włókna mięśniowe, a do ich odbudowy jest wykorzystywana właśnie energia z tkanki tłuszczowej. Co więcej ćwiczenia z obciążeniem wpływają na produkcję kolagenu, więc nasza skóra staje się jędrniejsza i gładsza, a to bardzo ważne, bo przy utracie masy ciała często zaczyna ona obwisać i traci elastyczność. Na początek ćwiczenia siłowe, jakie możemy wykonywać to przysiady ze sztangą, wykroki z hantlami czy też przysiady z ketttlem. W miarę upływu czasu można stosować ich więcej rodzajów.
Trening interwałowy - tabata
Interwały dają jeszcze lepsze efekty niż kardio. Trening interwałowy polega na przeplataniu dłuższych okresów wysiłku z krótszymi. Jest on jednak bardzo obciążający i intensywny, dlatego zalecany jest dla bardziej zaawansowanych osób np.: po trzech miesiącach od rozpoczęcia ćwiczeń. Interwały można zrobić zarówno na rowerze, jak i bieżni. Po prostu stosujemy zasadę podkręcania tempa ćwiczeń. Przykładowo maszerujemy minutę w umiarkowanym tempie, a następnie biegniemy w wyższym i tak po trzy, cztery razy naprzemiennie. Ciekawą formą ćwiczeń wykorzystującą interwały jest tabata. Polega ona na połączeniu ćwiczeń kardio z treningiem interwałowym. Co ciekawe trwa to zaledwie 4 minuty. Przez 20 sekund wykonujemy jak najwięcej powtórzeń jednego ćwiczenia np.: pompki czy przysiady i 10 sekund odpoczywamy. Powtarzamy ten cykl 8 razy. Wbrew pozorom tabata stanowi intensywny trening i trzeba do niego przyzwyczajać organizm stopniowo, wystarczy jedna sesja tygodniowo. Później można zwiększać jej częstotliwość.
Odchudzanie wspomagają również reduktory tłuszczu od wielu producentów. Możemy dzięki nim uzyskać szybsze efekty. W internecie można znaleźć wiele recenzji tego typu produktów, czy też rankingi spalaczy z ocenami i opiniami użytkowników. Sama nigdy ich nie testowałam, ale wiem, że są dość popularne.
A Wy trenujecie?